Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do kupna jakiegoś radia z Androidem do swojej Alfy 159. Po zapoznaniu się z xda prawdopodobnie będzie to coś z Ali z PX5 i 4 GB RAM. Ma ktoś doświadczenie z takim połączeniem? Przyciski na kierownicy są podłączone do CAN. Nie będzie z tym problemów? Można bezpośrednio z poziomu Androida odczytywać i wysyłać ramki CAN? Czy uda się wykorzystać mikrofon i antenę GPS, która już jest w samochodzie? @f1x_pl wydaje się, że masz już z tym jakieś doświadczenie. Wypowiesz się?
#alfaromeo #android #can
  • 14
  • Odpowiedz
@ShortyLookMean: Szukałem takiego radia kiedyś - większość to takie gówno, że wpadniesz do rowu próbując ustawić nawigację, a w czasie przewijania ekranów będziesz się czuł jakbyś pierwszy raz instalował DOS-a na swoim nowiutkim 386. Jak znajdziesz coś wartego uwagi, to chętnie sprawdzę, ale nie wróżę rewelacji - sam stwierdziłem ostatnio, że #!$%@?ę te wszystkie wynalazki i kupię niebawem coś takiego albo takiego, a telefon z nawi zostanie na szybie -
  • Odpowiedz
@ShortyLookMean: masz duży temat na forum Alfiarzy: http://www.forum.alfaholicy.org/159_brera_brera_spider/39441-co_myslicie_chinskim_radiu_odtwarzaczem_dvd_gps_dvb_zamiast_fabrycznego_.html

Z tego co wiem to działają przyciski na kierownicy (czasem trzeba wsadzić adapter pomiędzy radiem a złączem - w zależności od modelu radia). Podobno czasem trzeba zrobić osiowanie proxy kablem obd2. Szczegóły przeczytasz na forum. Miłego czytania (jest trochę podstron) ;)
  • Odpowiedz
@ShortyLookMean: @Funky666: @vajroos: ciekawe jak coś takiego się sprawuje.
W sumie jakby chciało działać, to przyjemnie by było mieć yanosika i nawigację prosto w radiu, a nie wieszać telefony na szybę.

swoją drogą jak się wtedy ustawia rzeczy, które normalnie są ustaiane oryginalnym radiem? takie jak otwieranie bagaznika, wylaczanie radia kluczykiem itp?

http://allegro.pl/radio-nawigacja-android-alfa-159-brera-android-i6858819377.html?reco_id=efa2cc5c-0492-11e8-b6e9-246e9677f3c0&bi_s=archiwum_allegro&bi_m=reco&bi_c=Product

https://pl.aliexpress.com/w/wholesale-alfa-159.html?initiative_id=SB_20180128172356&site=pol&g=y&SearchText=alfa+159&CatId=200215580&isrefine=y
  • Odpowiedz
swoją drogą jak się wtedy ustawia rzeczy, które normalnie są ustaiane oryginalnym radiem? takie jak otwieranie bagaznika, wylaczanie radia kluczykiem itp?


@hpiotrekh: W 159? Przecież otwieranie bagażnika ustawiasz z kompa, a radio dostaje zasilanie razem z zapłonem. Nic się tu nie zmienia (chyba że je podłączysz przed zapłonem).

EDIT: Co do samych radiów (dziwne słowo, nie?): ostatnio na którejś alfaholickiej grupie ziomek sprzedawał jakiegoś no-name'a chinola kupionego za ponad 300 funtów
Funky666 - > swoją drogą jak się wtedy ustawia rzeczy, które normalnie są ustaiane or...
  • Odpowiedz
@Funky666 ten chinol wg mnie ładniejszy xD (lepiej pasuje)

Otwieranie bagażnika ustawiam w ustawieniach radia (setup>vehicle)

Te co ja wkleiłem to się wpadnie zaczynają chyba od ok 250$ i to głównie o to mi chodzi, bo nie trzeba my żadnych ramek i wygląda jak fabryczne.
  • Odpowiedz
@hpiotrekh: Aaa bo Ty masz radio z fabryczną nawi? Tam chyba rzeczywiście były jakieś ustawienia auta :/ Nie masz wtedy w ogóle opcji pod lewą manetką? Nie bawiłem się niestety tą wersją i nie bardzo kojarzę.
  • Odpowiedz
@Funky666: taa, mam CN+ i całe szczęście, że ma mp3.
ale i tak gdybym nic nie tracił(przycisków i wyświetlania miedzy zegarami), a zyskiwał to co zazwyczaj robię telefonem pod szybą (yanosik+gmaps) + funkcje cyfrowej zmieniarki nad którą też się zastanawiam to byłaby to opcja do rozważenia, bo mapy są bezużyteczne, a radio nawet nie potrafi przewijać utworów i jakoś ładnie wyświetlać ich tytułów xD
  • Odpowiedz
@hpiotrekh: No właśnie xD Technologia z 2005 roku dzisiaj na niewiele się zdaje :D Tylko prawda jest taka, że nawi na szybie jednak łatwiej dosięgnąć kątem oka, a ja i tak telefon wpinam przez AUX i dźwięk z Google Maps/Yanosika mam w car audio, więc to dobry kompromis. Jedynie pozbył się właśnie jacka, zmieniając radio na BT - jeździłem ostatnio przez miesiąc Laguną 2 z wsadzonym JVC 1DIN i powiem Ci,
Funky666 - @hpiotrekh: No właśnie xD Technologia z 2005 roku dzisiaj na niewiele się ...

źródło: comment_8KqTKN3Oyup1gHpBQ4z3BO7y6lkQT2rO.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
jakby nawigacja w radiu była upierdliwa to telefon zawsze może wrócić na szybę. ale już yanosik odpalany z automatu i bez zbędnych kabli kusi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Funky666: nie ma B&M? Dla twoich potrzeb nie wystarczyłoby zamontowanie zmieniarki z BT? Dla mnie radia 1din odpadają własnie przez wygląd. A te co wrzuciłeś na początku to w sumie jeszcze bardziej, bo wyglądają jak 1din, ale zajmują miejsce
  • Odpowiedz
@hpiotrekh: Yanosik Ci się tak samo włączy sam jak masz zwykłe radio z BT ( ͡° ͜ʖ ͡°) B&M nie mam niestety - ja już postanowiłem, że #!$%@?ę fabryczne radio, bo samym wyglądem tego auta się już nacieszyłem i mam w dupie xD Nie chcę też pakować radia za 1000 zł, bo po prostu nie bardzo mnie na to stać ^_^ Myślę, że taki 1DIN będzie dla
  • Odpowiedz
@Funky666: ale włączy się w telefonie, c'nie? a to jednak konieczność podłączenia go pod ładowarkę. A radio włączasz i pyk wszystko działa bez kabli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
też mi się nie chce wydawać, bo czeka mnie rozrząd i przymierzam się do klap,egr,dpf xD

ale jak mam wydać 250 za yatoura którego nie za bardzo polecają i chyba bez bt w tej cenie, 400zl za densiona i
  • Odpowiedz
@hpiotrekh: Włączy się - Yanosik się paruje z odbiornikiem BT i sam się włącza, jeśli sobie zażyczysz. Ładowarkę w aucie akurat podpinam zawsze na dłuższe trasy, bo to żaden wysiłek, a za to dobra okazja, żeby podładować telefon. Nie wiem, czy dla wygody i zintegrowanego Yanosika wyłożyłbym tyle hajsu na radio - kwestia priorytetów :)

A rozrząd i "pakiet eko" do 159 to w moich okolicach około 1500 zł, więc chyba
  • Odpowiedz
@Funky666: jakby wyszło za 1500 to bym się cieszył w sumie. ale może jakby zrobili na raz, to by było taniej. tylko muszę znaleźć dobrych speców. Trochę się jeszcze zastanawiam nad chipem, ale nawet nie z podniesieniem mocy, bo qtronic, a z optymalizacją spalania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a co do radia, to z tego co widzę, to dedyki nie podchodzą pod dziurę z CN+, więc bez
  • Odpowiedz
@hpiotrekh: No tak, musiałbyś #!$%@?ć żelastwo spod radia i wsadzić nowe (150 zł bodajże).

Nie znam speców w Warszawie niestety, ale pod Krakowem mam paru zaufanych mechaniorów i w takiej cenie ogarniają. Do tego chip 600-1000 zł (legitnie, z hamownią, nie z gotowca). Popytaj na grupach alkoholickich, na pewno coś polecą :)
  • Odpowiedz