Wpis z mikrobloga

Wiceminister sprawiedliwości w oficjalnej wypowiedzi pomawia Jerzego Owsiaka i "poleca blog "Matka Kurka"" - blog człowieka, który jest oszczercą i który został prawomocnie skazany za naruszenie dóbr osobistych Jerzego Owsiaka ( zarzucał Owsiakowi oszustwa i nieprawidłowe wykorzystywanie darów przekazanych na rzecz Fundacji WOŚP - został za to prawomocnie skazany )

Nie wiem nawet jak to skomentować - wiadomo że PiS to PiS i w różne dziwne fejki, teorie spiskowe i pseudofakty się tam wierzy, ale myślałem że sekretarz stanu i wiceminister sprawiedliwości ma jednak trochę więcej oleju w głowie #takaprawda

Patryk Jaki:

Przez lata wspierałem WOŚP - przestałem kiedy sie dowiedziałem ze p.Owsiak nie rozlicza sie z całej działaności i nawet nie wykonuje wyroków sadów nakazujących mu pokazać wszystkie faktury (polecam blog „Matka Kurka” w google)


#patrykjaki #bekazpisu #bekazpodludzi #neuropa #4konserwy #wosp #polityka
kyloe - Wiceminister sprawiedliwości w oficjalnej wypowiedzi pomawia Jerzego Owsiaka ...

źródło: comment_ricVsfduBtBJvNZVBGpFpG1gY7GDio3H.jpg

Pobierz
  • 118
  • Odpowiedz
@1realista1: Owsiak przedstawił wszystkie niezbędne i wymagane prawem rozliczenia. Nikt nie potrafił znaleźć tam żadnych nieprawidłowości. Tyle, że Kurka zastosował taki wybieg, że jak nie mógł niczego znaleźć w dostarczonych dokumentach, to żądał kolejnych. I kolejnych. Łącznie z takimi, które są już objęte tajemnicą handlową, jak np. umowy z dostawcami sprzętu. WOŚP w pewnym momencie powiedział, że kolejnych dokumentów nie będzie już dostarczać, bo nie ma takiego obowiązku, a cała sprawa
  • Odpowiedz
@krzychol66: wow, nie ogarniasz skrótów myślowych. Niemniej nie dziwi mnie to, w końcu wyglądasz na taką osobę. Altruizm przeze mnie przemawia, także kasy za to nie dostaję, w przeciwieństwie do ciebie.
  • Odpowiedz
co do fake newsów to pewnie należało by doprecyzować czy mówisz > ośmiorniczki, tusk zdrajca, #!$%@? dupa i > kamieni kupa, tylko idiota pracuje za 6k i tak dalej to są "fake newsy"

czyli sfabrykowane wiadomości - z premedytacją podane fałszywe informacje?

@TwojStaryToKorniszon: fake newsem jest powielanie tych frazeologizmów z zupełnym pominięciem kontekstu wypowiedzi, ówczesnej sytuacji gospodarczo-politycznej i sytuacji w jakich padły.


dokładnie tak, dokładnie to samo robisz dyskutując tu ze
  • Odpowiedz
Kurka zamieścił skany konkretnych wyroków sądowych, na podstawie których Owsiak miał przedstawić konkretne dokumenty i nie przedstawił.


@krzychol66: Owsiak przedstawił wszystkie wymagane prawem dokumenty. Odmówił przedstawienia tych, których przedstawiać nie musiał. Sąd nie potwierdził zarzutów Kurki. Stwierdził, że Kurka dowiódł istnienia zależności pomiędzy WOŚP a pobocznymi społkami, czego nikt nigdy nie ukrywał. I to tyle. Co do zarzutów o kradzież czy defraudację sąd stwierdził, że nie można tego zweryfikować bez dodatkowych
  • Odpowiedz
Chyba, że masz jakieś dowody, to mów.


@jamtojest: Dostałeś linkę ze skanami. Przejrzałeś?
Kurka domagał się szeregu informacji na podstawie ustawy o dostępie do informacji publicznych. Owsiak mimo wyroków informacji nie podał.
Ostatnie wyroki są ze stycznia br.
  • Odpowiedz
@banan_termoaktywny: TYLKO I WYŁĄCZNIE
xD

Żaden, absolutnie ŻADEN inny czynnik nie miał według Ciebie na to wpływu? Chyba każdy porządny socjolog by wyśmiał tę tezę.

Oczywiście, że rzeczy z afery taśmowej były sprzedawane gorzej, niż brzmiały w rzeczywistości, ale analogicznie można znaleźć przykład "gorszego sortu".

Obrażeni tym sformułowaniem poczuli się ludzie, o których Kaczyński tak nie mówił. Przypomnę, że chodziło o ludzi donoszących na swój kraj. Nie musisz mi tutaj wklejać
  • Odpowiedz
"który jest oszczercą i który został prawomocnie skazany za naruszenie dóbr osobistych Jerzego Owsiaka"
To dosyć słabe powoływanie się na taki wyrok sądu - przykładowo niejaki Wyszkowski też w procesie z Wałęsą przegrał i został skazany w procesie o naruszenie dóbr osobistych twierdząc że były prezydent współpracował z SB. Przypomnę że ten wyrok też jest prawomocny, a Wałęsa mimo to nie został przeproszony, co podkreśla od czasu do czasu...
  • Odpowiedz
rzucasz hasła, skracasz wypowiedzi i pomijasz kontekst


@TwojStaryToKorniszon: przykłady?

dlatego media (WSZYSTKIE) unikają podawania pełnego kontekstu tylko produkują "newsy", "click baity", "nagłówki wprowadzające w błąd"


@TwojStaryToKorniszon: ilościowo pewnie tak. Jakościowo media prywatne nie mają nawet podjazdu do bolszewickiej propagandy obecnych mediów rządowych + tzw. niezależnych gazet/telewizji/stron w pomijaniu kontekstu/fake newsach/półprawdach. A PEŁO ROBIŁO TO SAMO - nie, nie robiło. Możemy podyskutować na te tematy, oczywiście będę oczekiwał dowodów w postaci
  • Odpowiedz
@Naciass: kilka dni temu list zacytowany czytałem Nie pamiętam, ale chyba w komentarzach ludzi) który byłw związku z oszczerstwami skierowanymi pod adresem Jurka Owsiaka wystosowała rodzina. Był on w tonie mniej więcej takim. Panie Patryku pamiętam pana jak pana synek leżał w szpitalu na Litewskiej tym samym oddziale obok łóżko w łóżko co nasza córka i bardzo się polubili, nie może pan tego nie pamiętać. Tam był sprzęt zakupiony przez WOŚP
  • Odpowiedz
@jamtojest: alee do ktorej sprawy sie odnosisz ? bo jest ich sporo, i fakt w niektorych jst tak jak ty mowisz ale w innych potwierdzalo si to co napisalem(ba nawet jakas smieszna grzywna na wosp poszla)
  • Odpowiedz