Wpis z mikrobloga

Jako że sam niedawno byłem w potrzebie, dzielę się linkiem, który może się przydać - SAS® Programming 1: Essentials. Całkiem fajne wprowadzenie do SAS.

OK, może i nieco drętwe, ale zdążyłem się już przyzwyczaić, że ciężko w sieci o porywające materiały na ten temat, a ten e-kurs wypada powyżej średniej. Wprowadzenie od zera, wyjaśnia tylko podstawowe zagadnienia, ale dla kogoś, kto szybko musi zacząć korzystać z SAS-a, ma parę zalet - przede wszystkim uczy podstaw lub (jeśli korzystaliście przed etapem edukacji:) to je porządkuje. Ale też wyjaśnia sposób, w jaki SAS przetwarza procedury i data stepy; innymi słowy - pozwala zrozumieć, w jaki sposób SAS czyta i wykonuje Twój kod. To ostatnie jest szczególnie wartościowe, bo, powiedzmy sobie szczerze, SAS jest trochę #!$%@? i ma swoje dziwactwa, które po tym kursie łatwo zrozumieć.

PS. Trzymajcie się z daleka od SAS for Dummies. To bodaj jedyna książka z tej genialnej serii, która mi się kompletnie nie podobała. Jest w ogromnym stopniu skupiona na wyklikiwaniu wyników, bez zaglądania w kod, co - jak dla mnie - sprawia, że jest kompletnie bezwartościowa, niczego właściwie nie wyjaśnia.

#sas #4gl #edukacja #datascience i pozwolę też sobie liczne a szanowne towarzystwo z #kursyudemy
Pobierz kurp - Jako że sam niedawno byłem w potrzebie, dzielę się linkiem, który może się prz...
źródło: comment_F5KjNm8b4f3JzqNojjB2BT6r80JnX8co.jpg
  • 3