Wpis z mikrobloga

@pilot1123: właściwie z większością ryb można tak zrobić. Do tego gotowane ziemniaki lub pieczone frytki. @rudzikson Wszelkiego rodzaju zupy krem, ewentualnie normalna zupa, która wystarczy na 2-3 dni. Podobnie można z gulaszem czy innymi daniami jednogarnkowymi. Kurczak jest szybki w przyrządzeniu, też przyprawiasz i wrzucasz do piekarnika samego lub z warzywami i piecze się sam, do tego ryż. Pierś smaży się błyskawicznie. Wołowina podobnie, są małe steki, które krótko się smaży.
  • Odpowiedz
  • 0
@comfortably_numb heh, zgadza się. Kto ma na to czas... Ja nienawidzę sprawiać kurczaka... Obrzydzenie mnie bierze od tych żyłek i błon. A taki pakowany, zrobiony na filety już nie smakuje dobrze. Więc raczej wybieram indyka, bo pierś jest bardziej zbita i mniej flakowata niż kurczak. Nie lubię tracić czasu w kuchni do tego stopnia, że jak znajdę jakiś szybki przepis to mogę jeść to samo przez kilka dni ))¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@rudzikson: też nie lubię, ale są piersi z zagrodowego, podobnie udka i według mnie są smaczne. A na całego też jest sposób - piekę całego, dwa dni jem udka + piersi, trzeciego dnia risotto z tego co zostało (zwykle obieram drugiego dnia, kiedy jest ciepłe po podgrzaniu). Kości zalewasz wodą i robisz wywar, cebula na patelnię, smażysz na odrobinie oleju, dodajesz ryż do risotto, stopniowo zalewasz wywarem z kości po pieczeniu,
  • Odpowiedz