Wpis z mikrobloga

Zainspirowany ostatnim znaleziskiem o Wimie Hofie (nie wiem jak to się odmienia) i jego metodzie postanowiłem sprawdzić to co ma on do zaoferowania.
A wiec szybki rekonensans na czym to polega i do dziela.
Na początek są cwiczenia polegajace na oddychaniu przeponą i wstrzymywaniu oddechu. Oddychanie przeponą cwiczyłem i praktykuje od czasu lektury "Nagiego wojownika" wiec nie sprawiło mi to żadnej trudnosci. Sama idea tego oddychania polega na wpompowaniu do organizmu jak najwiekszej ilosci tlenu i wypompowaniu CO2 z ciała oraz pobudzeniu reakcji odpowiedzialnych za przetrwanie. Aha, oddech dalem rade wstrzymac na zenujace 30-40 sekund a powinno być około 2 minut- przy czym wydaje mi się że wraz z praktyką te 2 minuty przyjdą.
Potem cwiczenia- pompki i rozciaganie i powiem szczerze ze jak sie zrobi punkt pierwszy to ćwiczenia wychodza znacznie lepiej.
No i zimny prysznic. Wszedłem na jedna minutę pod lodowaty prysznic i wytrzymalem- było ciężko, minuta sie ciagneła ale woda lata sie caly czas na mnie- wytrzymałem (kiedyś probowalem zimnych prysznicy ale nigdy nie moglem pod taki wejsc na dluzej niz kilka sekund). Chwile po wyjsciu spod prysznica- w glowie mrowienie i intesywne uczucie przyjemności- jak po czekoladzie tylko że intensywniejsze.
Bede to kontynuował a za jakis czas opisze dalszy progres i czy cos sie zmieniło w moim ciele.
#wimhof
I.....o - Zainspirowany ostatnim znaleziskiem o Wimie Hofie (nie wiem jak to się odmi...

źródło: comment_Gg8gJGm4C5k7HZGbkQb9brvak5oEjlUT.jpg

Pobierz
  • 11
początek są cwiczenia polegajace na oddychaniu przeponą i wstrzymywaniu oddechu. Oddychanie przeponą cwiczyłem i praktykuje od czasu lektury "Nagiego wojownika" wiec nie sprawiło mi to żadnej trudnosci. Sama idea tego oddychania polega na wpompowaniu do organizmu jak najwiekszej ilosci tlenu i wypompowaniu CO2 z ciała oraz pobudzeniu reakcji odpowiedzialnych za przetrwanie. Aha, oddech dalem rade wstrzymac na zenujace 30-40 sekund a powinno być około 2 minut- przy czym wydaje mi się że