Wpis z mikrobloga

Znajdzie się jakiś ogarnięty w temacie wojny w Syrii? Chciałbym żeby ktoś rozpisał jakie siły walczą, o co walczą i delikatnie nakreślił panującą sytuację na miejscu. Wydaje się to bardzo ciekawym tematem ale niestety wcześniej nie miałem zbytnio czasu a przeglądając #syria widzę, że dużo się dzieje i ciężko będzie wszystko nadrobić.
I pytanie na koniec kto jest tym "dobrym" ze szczątkowych informacji jakie podają różne media wynikałoby, że: ISIS-wiadomo złe, rząd-też chyba zły (ataki chemiczne czy jakieś inne olaboga) i jacyś tam rebelianci-chyba pozytywnie są przedstawiani (ich niby USA wspiera?)
aha jeszcze ci Kurdowie (też wsparcie od USA?)
Rząd wspierają Rosjanie to wiem (dlatego tacy straszni dla zachodu?)
Czy jeszcze ktoś tam walczy?
Widziałem kilka filmików na yt-te ze szlaczkami to kogo, reszta też takie ma? (w sensie ci co mają zagraniczne wsparcie to rosyjski, ang?)

I chyba kluczowe pytanie. Dlaczego te kalafiory z 2 filmików, które widziałem ucieka jak głupki i pozwala do siebie strzelać jak do kaczek przez-wydaję mi się, że raczej mniej sprytnych osobników - "specjaliści" mają chyba bardziej odpowiedzialne zadanie.
#syria
  • 13
via Android
  • 0
Dzięki za materiały, zajmę się lekturą w wolnym czasie. Odnośnie tego: kto jest tym "dobrym" @C4rlos: Nikt. - to chyba najgorsza z możliwych opcji gdy nie ma nawet jednej pozytywnej strony w konflikcie...trochę smutne...( ͡° ʖ̯ ͡°)
@C4rlos: Taki niedawno wpis wyskrobałem UWAGA CYTUJE SAM SIEBIE:

No ok. Wchodzisz na to Ukraińskie gówno.
https://syria.liveuamap.com/

Czerwoni to są ci dobrzy, siły jasności, siły sojuszu ludzi, elfów, Iranu, Hezbollahu i #!$%@? wie czego jeszcze gotowi walczyć z złem. Potocznie zwani RZĄDOWI. Jak nazwa wskazuje to Syria wraz z całą masą sojuszników wliczając Rosje, Liban, Iran i milicje z całego Szyickiego świata sponsorowane przez Iran.

Zieloni - to zbiegowisko zdrajców (FSA),
via Android
  • 0
@KochanekAdmina Czy takie delikatne wewnętrzne odczucie, że Assad jest "najmniej złą" opcją dla ogółu a Iran to nawet spoko kraj do zwiedzania i chyba coraz bardziej ucywilizowany mimo ataków z zachodu jest bardziej dobre niż złe?

Czy przekonanie, że Arabia Saudyjska to straszny rak dla świata a szczególnie dla "tych innych" muslimów jest znaczące inne od Twojego?
Prosiłbym o krótką notkę o blokowaniu pomocy humanitarnej dla tego kraju z którym prowadzi wojnę
Czy takie delikatne wewnętrzne odczucie, że Assad jest "najmniej złą" opcją dla ogółu a Iran to nawet spoko kraj do zwiedzania i chyba coraz bardziej ucywilizowany mimo ataków z zachodu jest bardziej dobre niż złe?


@C4rlos: Różnica między ISIS, a Assadem i Iranem dla nas jest taka że z naszej perspektywy Assad pracuje dla naszych interesów. Bije się z ISIS które są zagrożeniem dla ciebie jako Polaka. Z Perspektywy powiedzmy Sauda
@KochanekAdmina: Ja podejrzewam, że @C4rlos chodzi o Jemen. W skrócie - w Jemenie, tak jak w Syrii, od kilku lat trwa wojna domowa. Ilość frakcji jest tak samo mnoga jak w Syrii i kraj jest w rozsypce, ale generalnie przewagę militarną zdobyli proirańscy i antysaudyjscy rebelianci. To się nie spodobało Saudom, którzy ich bombardują i pozamykali przejścia graniczne i poblokowali porty. Oficjalnie od niedawna, ale nieoficjalnie od dawna. Spowodowali tym samym
@nietrzezwomyslacy: według #jemenfaq to porty akurat są już dostępne. Zresztą Jemeńczycy to inna para kaloszy. Ci bojownicy się nie #!$%@?ą. Robią ataki rakietowe na Arabię Saudyjską, strzelają w Amerykańskie Okręty, grożą #!$%@? wszystkim, a prezydent który ich zdradził w kilka dni został #!$%@?. Brawura level milion, a wszystko to będąc uzbrojonym w klapki i kałachy, naprawiając przed-potopowy sprzęt i strzelając nim w niezwykłą precyzją.