Wpis z mikrobloga

Halo Mireczki,
Ktoś ma pomysł jak i w co w miarę sensownie (nie krypto, nie akcje amerykańskie bo za duże ryzyko) zainwestować 10000$ ? Horyzont inwestycyjny 2 letni, oczywiście ryzyko na jakimś tam poziomie akceptuję. Nie chcę wymieniać na PLN bo kurs teraz nieciekawy.
#usd #inwestycje #finanse #gielda
  • 10
  • Odpowiedz
@tomek1x1: Nikt Ci nie zagwarantuje, że kurs nie poleci jeszcze sporo w dół. Przypominam, że kilka lat temu USD było po ~2 PLN.

Jeśli chcesz trzymać spadające aktywo przez dwa lata, wiedząc, że później i tak wymienisz na PLN (jeśli dobrze rozumiem twój post), to nie warto.

Wyżej wspomniane złoto to dobry pomysł. Zarówno fizyczne, jak i ETFy, a nawet akcje spółek wydobywczych. Raczej bez różnicy czy z USA czy też
  • Odpowiedz
@Ancro: Tak, dobrze mnie zrozumiałeś odnośnie wymiany na PLN za 2 lata mimo że wprost tego nie napisałem. Pamiętam USD po 3 zł, po 2 zł - pytanie tylko czy znowu tyle osiągniemy. A zastanawiam się nad trzymaniem USD z punktu widzenia dywersyfikacji.
Co do obligacji to rentowności zaczynają powoli rosnąć...
  • Odpowiedz
@tomek1x1: $ będzie spadać, € w przestrzeni 1-2 lat runie w dół ciągnięte przez kraje południa.

Ogólnie to ciężki temat sobie wybrałeś. Nadchodzą ciężkie czasy dla kapitału. Ja bym trzymał w PLN szczerez mowiac
  • Odpowiedz
@sage_Slav: Czytalem ten post i moim zdaniem wyciagasz troche zbyt pochopne wnioski odnosnie ruchow kursow walut.
W ogole moje pytanie powinieniem zadac w taki sposob: Mirki, dostajecie 10k $ i musicie je zainwestowac. W co inwestujecie?
  • Odpowiedz