Wpis z mikrobloga

@mBank , pomocy!

Raty 0%, PayU, Allegro.
Jako pracujący student od już blisko 2 lat na umowie zlecenie, zarabiający średnio 2200 złotych netto miesięcznie nie mogę złożyć u was (zarówno jako klient Waszego Banku) wniosku o pożyczkę, który kończył by się sukcesem. Byłem w oddziale i przemiła obsługa wyjaśniła, że niestety wiek tu jest barierą, a nie ile kasy robię.

Cholera jasna, głupia rzecz, która kosztuje 4 stówki w przedziale roku wyjdzie mnie tyle co nic i nawet tego nie odczuję, a od kilku miesięcy spotykam się z odmowami...
Jak mogę zostać sprawdzony przez analityka, przez człowieka? Maszyna mnie nie rozumie i olewa moją osobę, ja to wiem ( ͡° ʖ̯ ͡°) Help!
  • 23
@szopen: czy masz jakąś informację, że takie raty pomagają w zdolności kredytowej? czy to kolejna miejska legenda lub sposób dla osób, które miały w przeszłości problemy ze spłacaniem? i jeśli to ma przesądzić o zdolności to bałbym się brać taki kredyt
@uszanowanko: Okej, spoko. Powiedz mi, w czym nakłamiesz? W wieku, zarobkach? Teraz #!$%@?łem, że zarabiam 3 klocki - dalej odmowa. Im więcej prób, tym większy procent szansy odpowiedzi negatywnej, więc już nie chcę próbować. Najlepiej, żeby sprawdził to analityk @mBank ...
@szopen: Jeżeli nie chodzisz w foliowym czepku to spróbuj na allegro przez monedo. Zamiast logowania się daj im wyciąg z konta, mi studenciakowi dali raty za 1000zł.
@ksmk: @AwizisieAkat: przecież wasze dane wtedy lądują w BIKu i podczas, gdy chcecie wziąć jakikolwiek kredyt sprawdzana jest wasza historia kredytowa. Jeśli banki widzą, że wcześniej spłacaliście coś bez problemów, to macie zdecydowanie większą szansę na otrzymanie kredytu, niż osoba która bierze kredyt na tych samych warunkach - ale historii nie mając

@szopen: a weź wykup ubezpieczenie, moze się zdziwisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeśli banki widzą, że wcześniej spłacaliście coś bez problemów, to macie zdecydowanie większą szansę na otrzymanie kredytu, niż osoba która bierze kredyt na tych samych warunkach


@jenerau: masz na to jakieś sprawdzone informacje? bo jakbym był bankiem i widział, że ktoś sobie 400 zł bierze na raty to bym zwątpił w jego umiejętności oszczędzania
@jenerau: Ubezpieczenie? W sensie?:P
@WaxYL: Kurde, dobrnąłem do momentu podania karty kredytowej. Czytałem o Kreditech i nieciekawi mnie to. Generalnie nie boję się transakcji z użyciem kardy kredytowej, ale używam tylko z: Nike, Micromięccy, Steam, etc etc. - po wyciągu zaproponowali spoko układ, bo serio 0%, spłata przez pół roku i spokój. Ale ta karta? Pozwolenie na spłaty co miesiąc? Zdecydowane RACZEJ nie. ( ͡° ͜ʖ ͡°
@WaxYL: Okej. Udało się. Wybrałem te #!$%@? Monedo. Nie mogę teraz tylko utworzyć swojego profilu, po próbie resetowania hasła i klikając w link resetujący otwiera mi się pusta strona. Sprawdzane na Chrome, Edge oraz na Safari na iOS. Pomysły?