Wpis z mikrobloga

@zdzisiowielki: A jaki przedział cenowy wg ciebie będzie dobry? Wiem, że nie jest to jakaś krótka zajawka bo już od jakiegoś czasu biorę Strata od brata i sobie na nim brzdękam wiec może lepiej zainwestować w coś dobrego
  • Odpowiedz
@chianski: Wszystko zależy co chcesz grać, jak palcami i klasycznie to gitara klasyczna, jak chcesz coś uniwersalnego i grać akordami to akustyczna. Nie ma gitar dla początkujących, grasz na tym na czym chcesz grać.
  • Odpowiedz
@chianski: struny nylonowe maja mniejszy naciąg i mniej wbijają się w palce. Poza tym większość ludzi zaczyna od klasyka więc poleca klasyka na początek. Wg mnie to błąd, posłuchaj po prostu obu instrumentów i wybierz ten, którego brzmienie bardziej Ci się podoba. Od siebie poleciłbym akustyka. Klasyk jest dobry, jak chcesz postawić lewą nogę na podnóżku, oprzeć gitarę na lewym udzie i długimi, przypiłowanymi paznokciami grać Bacha albo Tarregę. A
  • Odpowiedz
@gadolin: @Sakaton: @Misieq3340: @dhMichu: @Helsantonio_Montes: @zdzisiowielki: Dzięki za rady, z tego co piszecie akustyk będzie znacznie lepszym rozwiązaniem. Wiem, że są akustyki z elektryką, warto pakować się w coś takiego? Z czasem planuję uzbierać trochę hajsu na najładniejszego wg mnie elektryka - białego Fendera Stratocastera. Taki elektro-akustyk może być dobrym wstępem do Strata a potem do następnych elektryków?
  • Odpowiedz
@chianski elektryk to zupełne inne wiosło w odczuciu niż każdy inny elektroakustyk dobrze wyregulowany elektryk ma tak nisko struny że wystarczy minimalny nacisk żeby wydał dźwięk co jest w akustyku niemożliwe, elektryki mają zazwyczaj cieniutkie gryfy np ibanez ,Jackson ja sam po przesiadce z pudła na elektryka doznałem szoku że gitara może być tak super miękka i wygodna w grze więc elektryka polecam całym sercem .straty mają przetworniki single coil więc
  • Odpowiedz
@chianski Możesz tez kupić sobie tego strata od razu, założyć cienkie struny jakieś 8-42 i sie uczyć

A jezeli stac Cie jeszcze bardziej to mozesz zainwestować w przetworniki EMG od zakka do e akustyka i shredowac jak on XD
H.....s - @chianski Możesz tez kupić sobie tego strata od razu, założyć cienkie strun...
  • Odpowiedz
@chianski heh ja na moim Les Paulu bez pieca normalnie sobie czasem w nocy gram i jest stosunkowo głośny co prawna nie jak Aku ale jest za 600 zł masz nowego fendera cd60 albo Yamahę f310 używki dostaniesz w granicy 400-450 zł i są to naprawdę fajne wiosła do nauki w elektro Aku bym sie na twoim miejscu nie pchał tylko zbierał na elektryka i porządny piec . Swoją drogą polecam
  • Odpowiedz