Wpis z mikrobloga

Mirasy, znacie jakiegoś godnego polecenia agenta #nieruchomosci w #poznan ? Taki, któremu można zaufać. Nie mam problemu z prowizją za rzetelną pracę, ale jak po raz kolejny idę na oględziny, gdzie student mi czyta wydruk z internetu i chce za to kilkanaście patyków, to trzymam dłonie w kieszeniach, żeby mu nie jebnąć ( ͠° °)

Do tego marznięcie na ulicy, by podpisać umowę, że nie zrobię by-passa (°°

Już naprawdę wolę jednego, jedną umowę i święty spokój.

  • 11
@kropla_bez_kitu: a nie lepiej jakoś tak na własną rękę? Wiem, że nie o to pytasz, ale z doświadczenia wiem, że agenci najpierw ciągają po nieschodzących im ruinach, marnując czas. Ponadto dużą wagę przykładają do ukrywania mankamentów mieszkania (pokazywano mi mieszkania z kompletnie rozwaloną instalacją jako gotowe do wprowadzenia). No i spore koszty.
A jeśli mogę coś wnieść do pytania to unikaj na pewno metro house i home broker, nieprofesjonalne podejście, brak
@kropla_bez_kitu: a co do prowizji przerzuconej na właściciela to przecież i tak finalnie kładzie na to kupujący (jak z każdym podatkiem).
Zanim przystąpisz do jazd poproś o dokładne portfolia ze zdjęciami budynku, opisem technicznym i wieloma zdjęciami. Pytaj o koszty, weź ze sobą kogoś (różowego albo przyjaciela) i nie daj sie pierwszym wrażeniom, bo są często mylne. Powodzenia! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pancreaticcarcinoma: To nie jest moje pierwsze mieszkanie, więc jestem już bogatszy w doświadczenia :) Wszystkie te home brokery i metro house'y przerabiałem, także jak widzę ich logo na zdjęciu, to nawet nie klikam ( ͡ ͜ʖ ͡)

Nie mam po prostu czasu i przede wszystkim cierpliwości na przebijanie się przez ten beton. Już wolę, żeby zrobił to ktoś, kto ma z tym do czynienia na codzień.
@kropla_bez_kitu współczuję, aktualny rynek w Poznaniu jest bardzo nieprzyjazny kupującym. Właściwie to usługa o jakiej mówisz jest praktycznie niespotykana ;/ moim zdaniem warto szukać na otodom z mega sprecyzowanymi kryteriami i przeglądać tylko najnowsze ogłoszenia. Jak już się umówisz i obejrzysz to trzeba się zdecydować właściwie od razu ( ͡º ͜ʖ͡º) inaczej następna osoba w kolejce je zgarnie. No i negocjować prowizje - ja dla zasady nie