Wpis z mikrobloga

@haes82: WOŚP zagrożeniem dla Kościoła XD ale wiesz że Kościół Katolicki(chyba że chodzi o jakiś inny właściwie to tego nie sprecyzowałeś) to potężna organizacja działająca od setek lat w wielu krajach dla której akcje takie jak WOŚP nie mogą być "zagrożeniem" w kompletnie żadnym tego słowa znaczeniu.
EDIT: okazuje się że @PrzestrzenBanacha napisał to kilka komentarzy wyżej, proszę wybaczyć :P
  • Odpowiedz
@haes82: dla mnie to jest chore państwo i ludzie w którym płacimy podatki, składki emerytalne,
Zdrowotne i VAT we wszystkim co kupujemy, a co roku zbieramy na szpitale i sprzęt do nich i jeszcze tego bronimy bo przecież to w dobrej wierze :) pomijając interes Owsiaka i pobocznych firm, to jest po prostu debilizm w skali światowej pokazujący jak mocno dajemy się rypać przyklaskując przy tym że to takie fajne
  • Odpowiedz
@NiebieskaFanta:
Niczego nie trzeba likwidować, wystarczy aby kościół odczepił się od publicznych pieniędzy, dotacji z kieszeni podatnika i nie ingerował się w politykę i każdą dziedzinę życia obywatela tego kraju. Jeśli tak się stanie :Uroczyście przyrzekam, nigdy już więcej nie wypowiem ani jednego słowa krytyki w kierunku kościoła.
  • Odpowiedz
  • 1
@haes82 Ta, coroczny krok do laicyzacji... Przez 25 edycji uzbierali około 827 392 636 złotych, co daje roczną średnią 33 095 705 złotych. Caritas w jednym roku (bodajże 2009) uzbierał koło 441 581 695 złotych (sic!). Nie wspomnę już jaki procent z tych pieniędzy poszedł na szczytne cele w wykonaniu Caritas a jaki w wykonaniu WOŚP.
  • Odpowiedz
@dlouhy: Ja w raportach finansowych Caritasu za 2016 znalazłem kwotę 35 milionów złotych za jeden rok, więc niemożliwe że zebrali 441 milionów, tylko w ciągu jednego roku, jakiegokolwiek przed czy po, być może jest to kwota od czasu założenia Caritasu, ogółem?
Chyba że dysponujesz jakimś oficjalnym źródłem to chętnie zobaczę i się przekonam.

http://caritas.pl/wp-content/files/sprawozdania-finansowe/2016-Caritas-Polska-Raport-roczny.pdf
  • Odpowiedz
@haes82: > Jakby ktoś jeszcze miał wątpliwości dlaczego Kościół (i środowiska z nim powiązane, czyli PiS czy obecnie nawet, o zgrozo, TVP! - tak, doczekaliśmy się ukościelnionej telewizji) tak namiętnie szkalują Owsiaka

Z ciekawości, masz jakieś przykłady "namiętnego szkalowania" Orkiestry przez Kościół?
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano: W przypadku Caritasu pokazanie, ile dokładnie pieniędzy udało się zebrać jest po prostu niemożliwe, akcja nie ma jednego wspólnego konta, a jest prowadzona równolegle przez tysiące parafii. I to właśnie parafie, a nie Caritas Polska wykorzystują środki na pomoc.
  • Odpowiedz
@lucer: Nie zrozumiałeś. Chodzi o przybliżenie - według danych międzynarodowego Caritasu roczny budżet całego polskiego oddziału wynosi około 10 milionów dolarów, więc nijak nie może być tu mowy o 441 milionach złotych rocznie, to samo mówią sprawozdania finansowe, nijak nie przekraczające 50 milionów złotych wpływów rocznie, przy czym Caritas jest jeszcze beneficjentem środków z PFRON-u i innych organizacji państwowych.

http://www.caritas.pl/wp-content/uploads/2014/02/SKMBT_283160608115301.pdf
  • Odpowiedz