Wpis z mikrobloga

Mircy i Mirkówny, daję jutro Jurkowi na zakup uranu 200 PLN w papierze i słoik bilonu.

Masa brutto 2821g. Monety 50gr i poniżej. Znajdzie się też parę złotówek.

Jak to policzyć by się nie narobić? #!$%@?ć liczarkę? Ważyć? Swego czasu przewinął się film jak koleżka robi liczarkę do bilonu. Macie to może w ulubionych?

Nie chodzi o to, że będę się chwalił somsiadowi ile to ja nie wrzucił do puszki. Chce wiedzieć. Ile kasy przez cały rok z portfela co dwa, trzy dni wrzucałem do słoika.

W 2016 roku w tym słoiku trzymałem banknoty na tatuaż. I tak już został. Szkoda było wyrzucić.

#wosp #matematyka #tatuaze #pytanie #uran #czeczenia

Uran (U, łac. uranium) – pierwiastek chemiczny z grupy aktynowców w układzie okresowym. Wśród pierwiastków występujących naturalnie na Ziemi ma największą liczbę atomową – 92 (nie licząc śladowych ilości 93 Np i 94 Pu)[4].


W uranie naturalnym występuje głównie słabo promieniotwórczy izotop 238 U (około 99,3%), któremu towarzyszy 235 U (około 0,7%) i ślady 234 U. Jądra wszystkich izotopów uranu ulegają rozpadowi radioaktywnemu. Jądra izotopów 235 U i 233 U ulegają rozszczepieniu spontanicznemu, wymuszonemu rozszczepieniu jądra. Syntetyczny rozszczepialny izotop 233 U otrzymuje się przez bombardowanie toru 232 Th neutronami.
źródło: comment_n8Jk0ZdurC8snClAcR0FrgJFjpBh9d45.jpg
  • 5