Wpis z mikrobloga

#studia #programowanie
Elo mireczki, nie wiem czy podjąłem dobrą decyzję czy nie ale rzucam studia ( pierwszy rok, WSB, zaocznie) informatyczne. Pracuje od maja tamtego roku jako programista i widząc czas i pieniądze włożone w studia i czas jaki mógłbym się uczyć programowania, są moim zdaniem czasem straconym. 360 zł * 12 (nie licząc pozostałych rzeczy związanych ze studiami, a to mi się wydaje daje ponad 400 zł/ miesiąc) = 4320 zł, a za to już można iść na dobre szkolenie stacjonarne, wykupić online czy mieć korepetycje, nie wliczając jeszcze tego ile mógłbym zarobić, robiąc różne projekty związane z IT zamiast uczyć się do studiów, po prostu czuje że się cofam. Nie wiem czy pracodawcy wymagają tych studiów koniecznie czy nie ale z opinii kilku pracodawców dużo ważniejszy jest skil programistyczny niż tytuł. Trochę mi smutno bo poznałem fajnych ludzi i dużo robiłem sobie wyrzeczeń w drodze na studia no ale nikt za mnie nie przeżyje życia (paulo coelo XDDDD) i odczuwam lekką porażkę, no ale cóż. Zarzućcie jakimś plusem na pocieszenie czy coś
  • 66