Wpis z mikrobloga

@krawo: Mnie kiedyś też wzywali w sprawie firmy Nike, chodziło o zakupiony za małolata 3pak skarpet na allegro z logotypem tejże firmy. Dopiero niedawno wyszedłem ze Sztumu - nie warto było (,)
  • Odpowiedz
  • 0
@DJ_QBC o patrz, też dostałem, za rzekomy zakup programu Microsoft na allegro w 2014(tez Koszalin) z tym że nie kupowałem programu Microsoftu :-(
  • Odpowiedz
@ElCidX: jasne jasne, na priv dostałem od pewnej osoby(z tego samego miasta) informację, że dostała IDENTYCZNE wezwanie jak ja.. dziwna sprawa ale to wygląda na jakąś masówkę a nie przypix dla mnie za ściąganie śmiesznych filmików
  • Odpowiedz
@krawo: Masówka prowadzona przez Rzeszów. 16 pytań o tym, czy od 2014 roku kupowałeś jakieś rzeczy na Allegro i tutaj różnie, Microsoft/Sony. Adres wzięty z danych, które masz podane na Allegro.
Policjant pyta standardowo, czy pamiętasz, czy wiesz cokolwiek i tyle. Nikt raczej nic nie pamięta, więc sprawę załatwia jedna wizyta na komisariacie. Nie musisz niczego szukać, ani dostarczać dodatkowo. Masz tam nr do osoby, która to prowadzi. Jak zależy
  • Odpowiedz
@SomeSay: ale mi ulżyło.....a skąd ta informacja? jeśli jest prawdziwa to bardzo chcę Ci kupić piwo, albo sok jeśli nie pijesz alkoholu
  • Odpowiedz
@mar

nie przyznaję się do winy, odmawiam składania wyjaśnień.


@marianbaczal: jako świadek nie składa się wyjaśnień, tylko zeznanie. Dlatego wzywa się jako świadka, gdyż składania zeznań nie możesz odmówić bo podlega to sankcjom. Natomiast wyjaśnienia składa się po wezwaniu w charakterze podejrzanego i tu przysługuje prawo odmowy wyjaśnień.
  • Odpowiedz
@krawo: Byłem, przerabiam to któryś raz już. Nie masz się kompletnie czym przejmować. Policjant daje Ci oświadczenie o Twoich prawach i mówi standardowo, że nie musisz odpowiadać na pytania, które mogą Cię narazić. Potem podpisujesz, że akceptujesz i znasz swoje prawa. Policjant uzupełnia dane w kompie i przystępuje do czytania tych samych za każdym razem pytań. Tj. czy od roku 2014 kupowałeś poprzez serwis Allegro przedmioty należące do Sony/Microsoft, potem
  • Odpowiedz
  • 0
@krawo: narazie jako świadka. Przede wszystkim jak coś słabo pamiętasz to mówisz nie pamiętam. Najgorsze co można mówić to wydaje mi się, chyba itp.
  • Odpowiedz