Wpis z mikrobloga

Jeżeli biegam na stadionie po bieżni i jedno okrążenie ma 400m, to mam rozumieć, że chodzi o pierwszy, maksymalnie wewnętrzny tor, tak?


@Vadzior: Tak, 400m na pierwszym torze. O ile się nie mylę, to jest to długość tej najbardziej wewnętrznej linii.
  • Odpowiedz
@Vadzior:
co do różnic na kolejnych liniach:
lane 2 as 407.67 meters
lane 3 as 415.33 meters
lane 4 as 423 meters
lane 5 as 430.66 meters
lane 6 as 433.38 meters
lane 7 as 446 meters
lane 8 as 453.66 meters.
  • Odpowiedz
@Vadzior: pobiegaj naprzemiennie po wew i zew. Licz czasy.

Znajdź znany odcinek i pobiegaj po nim tyle samo czasu per nieprzerwany run, mierz czas. Porównaj.
  • Odpowiedz
@Vadzior: Przyjmując że tor ma 1 metr szerokości to różnica na jednym okrążeniu to ok. 50 metrów. Nie mówię że się nie mylę bo policzyłem to w głowie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tor1 = 400 metrów
Tor2 = 450 +/- 1
  • Odpowiedz
@hard1: Dzięki
@Falcon: Nie bardzo mam jak biegać po wewnętrznych bo tam zawsze sporo ludzi chodzi z kijkami itp. Zauważyłem, że im bardziej zewnętrzny tor to jest szybszy bo ludzie tam biegają. Przyjmę tak jak mirek wyżej napisał, że ósmy tor to 450m.
  • Odpowiedz
@Vadzior: możesz też poprosić ich ładnie, czy nie chcieliby wziąc udziału w akcji mierzenia stadionu, i poukładalibyście te kijki na odpowiednich pasach i znając długość przeciętnego kijka policzyli jakieś przybliżenie.
  • Odpowiedz
@Vadzior: Na wewnętrznym torze sobie ludzie z kijkami chodzą? Co to za stadion jest? Przecież jest jasna reguła, że pierwszy tor jest dla biegających szybko. Weź ich wypierdziel stamtąd :P
  • Odpowiedz
Przyjmując że tor ma 1 metr szerokości


@ha_nys: No, trochę to przeszacowałeś :P
Wyżej wkleiłem dokładne długości torów dla stadionów LA z bieżną 400m.
  • Odpowiedz
@hard1: Nie no, machnąłem się o 3,66 metra to w sumie nie aż taka masakra ;) (zamiast "Tor2" miało być "Tor8"). A tak z ciekawości to ile ma szerokości taki tor? Myślałem że około metra
  • Odpowiedz
@hard1: U mnie właśnie odwrotnie, spacerowicze wewnątrz, a biegający na zewnątrz. Ósmy tor dla najszybszych. Każdy kto biega chce zrobić jak największy dystans, a spacerowicze nawet się nad tym nie zastanawiają. W każdym razie dzięki, problem rozwiązany.
  • Odpowiedz
@Vadzior: "Nie bardzo mam jak biegać po wewnętrznych bo tam zawsze sporo ludzi chodzi z kijkami itp"

Przecież to jest dramat xD Powiedz, że chcesz biegać po pierwszym torze i niech Ci zrobią miejsce. Ja jak biegałem odcinki w zeszłym roku na stadionie w Rzeszowie to kilka razy prawie wpadłem w piłkarzy którzy akurat tam musieli się rozciągać nie wiadomo skąd. Ale zazwyczaj jak zwrócę komuś uwagę to nie robi problemów.
  • Odpowiedz
@szczypek45: Akurat mi pasuje bieganie po zewnętrznych bo jak widać zrobię większy dystans o 50m i jest mniej do liczenia kółek. I tak już zauważyłem, że wszyscy biegający tak robią.
Biegam dłuższe dystanse typu 8-10-12-15km.
  • Odpowiedz
@Vadzior: OK. Ja jak już idę na bieżnię to kręcić interwały lub rytmy, brak pierwszego toru jest dla mnie nieakceptowalny. Powodzenia! Ja chyba biegam jeszcze dłuższe, ale żeby dłuższe biegać szybko biegam szybko krótkie.
  • Odpowiedz