Wpis z mikrobloga

Mirki!

Telefon się kończy... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Mija prawie 2 lata od zakupu #xiaomi Mi 5.
Galeria się wgrywa 5 minut, apki się zaczynają wieszać... Nie wiem czy to mój ROM, czy update do MIUI8.
Bateryjka nie ta co kiedyś. I wiele innych problemów. Chyba czas na zmiany...

A więc do boju staje dwóch kandydatów:

Xiaomi Mi MIX 2 vs OnePlus 5T

Najważniejszą rzeczą, przez którą wybrałem te telefony to wielkość ekranu i DualSim. Jeżeli macie inne podobne propozycje to chętnie popaczam.

A z tych dwóch co powyżej to: #xiaomilepsze czy #oneplus 5T? Na co byście stawiali?
Nie wiem sam co kupić ¯_(ツ)_/¯

Dzięki za wszelkie plusy i minusy powyższych telefonów!

#telefony
  • 42
@Barto_: musisz sobie znaleźć jakiegoś tutoriala na YT na przykład, ja nie jestem na bieżąco. Ale nic trudnego ogólnie.

Z tego co pamiętam, to procedura jest mniej więcej taka:

- odblokowujesz bootloader
- wgrywasz twrp przez adb
- wrzucasz obraz lineage os 14.1 na telefon, bardzo możliwe, że również firmware modemu jeżeli nie aktualizowałeś miui, bo w grudniu wjechał nowy (8.1.4, tu jest link do mega - https://forum.xda-developers.com/mi-5/development/rom-cyanogenmod-14-1-xiaomi-mi-5-t3501971/page1005 ).
- z
@Barto_ bateria do wymiany po 2 latach szybkiego ładowania to nie dziwne, xiaomi daje dobre procesory i ekrany w przystępnej cenie ale reszta komponentów nie jest najwyższych lotów. Warto wymienić baterię i jak ma się odrobinę zdolności manualnych można zrobić to samemu bo mi5 nie jest klejony, tylny panel trzyma się na zatrzaskach.
Mój ma pół roku i na razie bateria trzyma, mi5 wybrałem zamiast mi5s właśnie z względu na łatwy dostęp
@Barto_: no to masz kolejne "z górki" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Rzuć okiem na jakieś tutki na YT jak wgrywać Lineage, sporo tego, a cała procedura nie jest specjalnie wymagająca. Jak masz pytania to wrzucaj w tagu #mi5, ktoś ci pewnie pomoże.
@Barto_: I tak, i nie. Nie używam apki wypoku, ale nie zakładam, że gdziekolwiek działa jak powinna ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z bankami jest taki problem, że niektóre chcą chyba zablokowany bootloader, więc to się ukrywa appką Magisk, no ale to znowu musiałbyś podpytać w którymś tago, trochę osób tego używa.