Wpis z mikrobloga

Hej, kupiłem w Lidlu taki rozgałęziacz/ładowarkę pod gniazdko zapalniczki w aucie, tylko kurde cały czas świeci się podświetlenie ledowe, jaki to ma wpływ na akumulator(akumulator 58ah, gdzieś w połowie żywota), na pudełku nie ma ile ta dioda pobiera, ale pewnie niewiele, w lampce nocnej mam żarówkę LED 1,5W i świeci mocno, tu pewnie nie pobiera nawet 1/30 tego, nie wiem, strzelam że pobiera 0,05w, pewnie mniej) czy ma to jakiś realny wpływ na akumulator? jeżdżę do pracy co drugi dzień 3,8km w jedną stronę, więc akumulator jest ciągle niedoładowany, muszę go w zimę co jakiś czas doładowywać. Czy któryś kolega wie jak to policzyć i/lub ile pobiera takie oświetlenie? Może napisze do tego całego pana Lidla ile pobiera ta dioda;)?
Zdjęcia pudełka
https://imgur.com/a/JsjQd
Dzięki
#elektryka #lidl #motoryzacja #samochody #matematyka
R.....s - Hej, kupiłem w Lidlu taki rozgałęziacz/ładowarkę pod gniazdko zapalniczki w...

źródło: comment_scV4Xibb5wULPp3kXUNlnT2QoWuX3IRD.jpg

Pobierz
  • 12
Fordy to mają, peugeoty i coś jeszcze, ale nie przypomnę sobie. Może to mazda jakaś była. Z tymże takie bardziej współczesne raczej kojarzę, powyżej 2010 r. na pewno. Myślę, że w większości aut w komputerze da się to ustawić, jeśli nawet defaultowo tego nie ma.

U mnie jest kamerka, telefon stary z GPS i Yanosikiem na stałe i CB. 20 minut po wyjściu z auta działają.