Wpis z mikrobloga

Hej,

Dziś zapraszam do zapoznania się i wykopywania mojego najnowszego znaleziska Jak zrobić w domu pizzę lepszą niż w pizzerii?, gdzie znajdziecie trochę porad dotyczących tego jak piec pizzę w domu przy użyciu zwykłego piekarnika elektrycznego.

Jeśli pieczecie kilka pizzy tego samego dnia (przynajmniej 2-3) warto zainwestować w kamień. Za jakiś czas opublikuję wpis dotyczący pieczenia pizzy na kamieniu. Jeśli jednak zazwyczaj robicie jedną pizzę, lub rzadko gotujecie to danie to przy użyciu blachy też można osiągnąć fajne efekty.

Jeśli macie jakieś pytania lub uwagi pytajcie tutaj, w wiadomości prywatnej lub w komentarzach. Każdemu postaram się pomóc w miarę posiadanej wiedzy i umiejętności. Jeśli macie jeszcze jakieś porady dotyczące pieczenia też możecie je śmiało wysyłać, chętnie je przetestuje i jeśli okażą się przydatne zamieszczę w artykule.

Tak jak zawsze czekam na zdjęcia waszych pizzy ;)

W przyszłym tygodniu zajmę się albo spaghetti carbonara albo tiramisu. Wybierzcie proszę w ankiecie ;) Osoby, które chcą aby wołać ich do kolejnych przepisów proszę o plusowanie komentarza poniżej. Osoby, które już są na liście nie muszą plusować tego komentarza, bo już na niej są ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Powoli przymierzam się też do włoskich drinków i do rozpoczęcia kolejnej kuchni. Jeszcze nie zdecydowałem, której ale po głowie chodzi mi kilka ciekawych przepisów z kuchni bałkańskiej.

Na zdjęciu pizza carbonara ;) Może nie wygląda bardzo pięknie, ale jest za to niezwykle smaczna.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia!

_______________________________________________
Wołam zainteresowanych, którzy wyrazili chęć wołania. Jeśli ktoś nie chce być wołany proszę o wiadomość prywatną.

PS Jak chcecie można też obserwować tag #kuchniamg78, gdzie trochę częściej będą pojawiać się jakieś przepisy.
MG78 - Hej, 

Dziś zapraszam do zapoznania się i wykopywania mojego najnowszego zna...

źródło: comment_3BEm9XT0Cp3UeJCkYGVMXnbUWJCGt75u.jpg

Pobierz

O czym chcielibyście przeczytać za tydzień?

  • tiramisu 19.5% (398)
  • spaghetti carbonara 60.0% (1227)
  • dalej coś z pizzą ;) 20.6% (421)

Oddanych głosów: 2046

  • 98
  • Odpowiedz
@Pepperek: Dobry przepis. Myślałem też o czymś w stylu wielkiego testu serów i tego jak się topią, ale to dopiero za jakieś 2-3 tygodnie.
  • Odpowiedz
@MG78: Ja bym chętnie poczytał jak dodawać składniki do pizzy, jakieś ciekawe tradycyjne, lub w miarę tradycyjne zestawienia, bo w większości domów pokutuje: daj jeszcze oliwki, kukurydze, cebule i pieczarki i weź rzuć jeszcze może ten boczek i salami...
Jakieś zamienniki sosu pomidorowego i tak dalej :)
  • Odpowiedz
@Pepperek: Szykuje taki duży post zbiorczy z przepisami na 10 różnych pizzy ;) Już mam kilka gotowych opisanych i ze zrobionymi zdjęciami, jeszcze ze 4 i będę mógł publikować ;) Na dwie właśnie rośnie ciasto ;d
  • Odpowiedz
@durielek: To chyba jadłeś w życiu pizzę tylko z jednej pizzerii i akurat miałeś farta, że trafiłeś na taką gdzie potrafią i chcą zrobić dobrą pizzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MG78: :) Ja właśnie złapałem smaka po the pizza show i tam jak pokazują właśnie różne i ciekawe pizze.
W ogóle też spoko by było wspomnieć o nie włoskiej ale amerykańskiej wersji pizzy, New York i Chicago style :)
  • Odpowiedz
@MG78: nie, po prostu nie jadam w słabych pizzeriach? Możesz napisać "jak zrobić pizzę lepszą niż w słabej pizzerii" to wtedy może będzie mniej clickbaitowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz