Wpis z mikrobloga

@beboktrzynasty: Cześć Mireczki, mam pytanie do ludzi którzy zajmują się #grafika. Mam wrażenie, że to przyszłościowy kierunek (nie to co szycie, niestety), dlatego chciałabym się tego nauczyć. Czy jest szansa nauczenia się zawodu, lub chociaż podstaw czegokolwiek bez studiów kierunkowych? Obecnie pracuję na etat, a nie stać mnie na studia zaoczne, a jednak chciałabym trochę liznąć tematu. Może ktoś orientuje się, czy istnieją darmowe kursy, szkolenia na terenie stolicy, lub coś online? Ewentualnie, w zamian za lekcje z podstaw grafiki oferuje lekcje szycia :D Ktoś, coś? :)
  • 10
@beboktrzynasty: do grafiki nie potrzebujesz skończenia 2 kierunków i 4 fakultetów - nikt nie powie, że to złe - bo studia dają jakieś podstawy i teorie po którą za cholerę nie sięgniesz jak sama się będziesz uczyć

Zapoznaj się z podstawami ale najpierw sprecyzuj jaką grafikę chciała byś robić. Czy to będzie grafika 3D, digital painting, projektowanie graficzne wraz z szeroko pojętą grafiką użytkową. Od tego powinnaś wyjść > co chcesz
@beboktrzynasty: Jest szansa, tak samo z programowaniem - dla mnie to jest niestety nie przyszłościowy kierunek, chyba, że jakaś zawansowana grafika - Ostatnio widziałem ogłoszenie szukali grafika do jakiejś firmy w Dubaju (za 43 tyś zł/ miesięcznie) - miał tworzyć wizualizacje budynków, np. stworzyć (nie skopiować) Tokyo Tower i wkleić je gdzieś w innej miejscowości - tak aby to wyglądało realnie. Sam interesuje się grafiką hobbystycznie i jak się zapiszesz na
@samuraj24: Np. koleś wrzuca wzór tatuażu i prosi, aby mu to przerobić na wektory - do takiego zlecenia rzuca się z 50 osób i ludzie wyceniają się za 20 zł - mi by się nawet pc . nie chciało odpalać. Ja idę w kierunku obróbki zdjęć itp, fotomontaże do tego fotografia - chciał bym sobie dorabiać jako fotograf okolicznościowy.
@samuraj24: Myślałam o poduczeniu się z photoshpa, na początek prosta edycja zdjęć, coś dla siebie i w swoim zaciszu, później może szukanie jakiegoś zlecenia dodatkowego, obrabianie zdjęć dla jakiejś strony z chińskimi cudami, albo zlecenia dla jakiejś grażki która sprzedaje sprowadzane z Tajwanu szmaty. Wszystko narazie bardzo orientacyjnie, nie znam się na tym w ogóle, póki co chciałabym dowiedzieć się czegokolwiek w temacie :D
@beboktrzynasty: 93,2% grafików nie ma studiów kierunkowych - tu liczy się tylko praktyka nie teoria (pracodawcy i tak mają te studia w dupie) ;)
Grafika to trochę ogólne pojęcie tak jak informatyka - są specjalności. Jak chcesz się bawić w obróbkę, czy takie tam cuda to na początek proponuję pobawić się funkcjami programu (eksperymenty typu co się stanie jeśli... :)), potem możesz przeglądać jakieś przykłady z sieci i próbować je odtworzyć