Wpis z mikrobloga

Potrzebuję wsparcia od specjalistów GSM, serwisantów i innych technicznych mireczków.

W zeszłym tygodniu oddałem swojego #xiaomi #mi4 do serwisu celem wymiany uszkodzonego gniazda USB.
Telefon odebrałem wczoraj i co się okazuje, problem z ładowaniem został rozwiązany poprzez wymianę modułu, ale teraz zauważyłem, że sieć w ogóle nie przechodzi w tryb pracy 4G, co w centrum dużego miasta jest dość dziwne.
Okazuje się, że uszkodzony moduł LTE-CU został zastąpiony modułem LTE-TD. Czy to może być rzeczywistą przyczyną nowych problemów?

Dodam, że na czas naprawy korzystałem z telefonu, który w ogóle nie obsługiwał LTE, jednak po przełożeniu karty z powrotem do MI4 ustawiłem APN na nowo - nic to jednak nie dało.

Dodatkowe info:

W telefonie ustawiony preferowany typ sieci - 4G / LTE
Po wybraniu operatora #play 4G otrzymuję komunikat, że zarejestrowano w sieci, jednak sprzęt dalej pracuje w 3G.
Telefon co jakiś czas gubi całkowicie sygnał.
Wersja MIUI: MIUI Polska 5.12.4 (rozwojowa)

Próbuję jeszcze z przywróceniem ustawień fabrycznych. Dam znać, co z tego wyjdzie.
  • 10
@RegulaminowyUzytkownik: po przełożeniu karty do innego telefonu z działającym LTE, instalacji na nim pliku konfiguracyjnego i ponownym przełożeniu karty do MI4, sprzęt przez chwilę pokazywał zasięg 4G, jednak nie można się było dodzwonić.

Czy mógłby ktoś wrzucić swój APN z MI4?
@dzikizwierzu: poszukaj na miuipolska i w necie poradnikow.
Modem ktory masz wsadzony, z tego co pamietam, to wersja na chiny i wymagal pewnych zabiegow przed instalacja softu zeby dzialalo lte w PL.

To bylo na sam koniec dostepnosci mi4 w chinskich sklepach, gdy sprzedawali juz telefony typowo z rynku chinskiego.
@PurpleHaze - telefon był kupiony na początku 2016 roku. Zaraz po otrzymaniu, wgrałem MIUI Polska w wersji 5.12.4 i od tamtego czasu działał w trybie 4G, więc nie sądzę, że to wina software'u.
Serwis uważa, że zainstalowany moduł LTE-TD powinien obsługiwać LTE, jednak ja tego po wymianie nie doświadczyłem.

Modem: mpss.di.3.0-0f11eec

Może macie jeszcze jakieś pomysły?
Po wejściu w Ustawienia -> Informacje o telefonie -> 4x tap na "Pamięć Wewnętrzna" pojawia się panel testowy.
W nim zmieniłem tryb pracy sieci na "LTE only" i telefon przełączył się od razu na 4G, internet działa aż miło, jednak nie można wykonywać połączeń ani się dodzwonić na mój numer.

Siła sygnału: -100dBm, 40 asu

#gsm #telefony