Wpis z mikrobloga

Żale się, ale... Muszę to gdzieś z siebie wyrzucić. To co dzieje się z cenami mieszkań w Trójmieście to jakiś dramat. Wzrosty cen pochłaniają wszystkie nasze oszczędności. Za pieniądze, które dotychczas oszczędziliśmy z partnerką kilka let temu kupilibyśmy coś fajnego w rozsądnej lokalizacji przy sensownej kwocie kredytu. Teraz, myśląc o takich lokalizacjach ledwie stać nas na 40m2 przy zapożyczając sie po uszy. To jeszcze nic! Bo w lokalizacjach mocno odległych od centrum jest niewiele lepiej. Ludzkie ceny jedynie na obrzeżu przy śmietnisku...

Mieszkania wykupują za gotówkę Niemcy, Skandynawowie i Ukraińcy. Ehh, robak nawet we własnym kraju... Rozpacz

#nieruchomosci #przegryw #polska #trojmiasto
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kaaban: z wypowiedzi wynika, ze teraz jest wklad własny, ja potwierdzam że w ciągu ostatniego roku szczegolnie w 3miasto rynek się skurczył, a popyt rośnie , nie ma cudów, zegary biologiczne tykają i te młode są szybsze od starych, czas oczekiwania na nowe z roku urósł do nawet 2 lat, rynek wtórny wyparował, wszystko wykupują biura pośrednictwa i pompują ceny nawet ruder do kapitalnego remontu, nie ma już okazji... pol
  • Odpowiedz
: Jesteśmy w taki wieku, że całe nasze towarzystwo poszukuje katywnie swojego mieszkania. Wielu z nas w ostatnim czasie nie udało się przejść do zakupu, gdyż sprzedający był zainteresowany wyłącznie gotówką :) nie był to jeden incydent


@PIENSCI_WONSZA: No jak sprzedaje osoba prywatna to przecież nie będzie sprzedawać na kredyt. Chce całą kwotę od razu. A czy ty tą całą kwotę masz z oszczędność, weźmiesz od rodziny, czy weźmiesz na
  • Odpowiedz
@Variv:

Do tego ceny wynajmu rosną.

To ja wiem.
Jak lata temu wprowadzałem się ze znajomymi (razem było nas 5 typa) do wynajmowanego mieszkania na Zaspie -- 3 pokoje, metrów nie wiem, może 75, mieszkanie kompletnie umeblowane "dla siebie", bo byliśmy pierwszymi wynajmującymi od ludzi, którzy się przeprowadzili do domu -- płaciliśmy 1000pln. Wszystkiego -- odstępnego, czynszu, opłat typu prąd/woda/ogrzewanie.
Na naszej głowie był tylko internet i telefon (stacjonarny, wtedy jeszcze
  • Odpowiedz
@kaaban: ano faktycznie, od 2014 5%, od 2015 10% ale można było jeszcze takse notarialną odliczyć, a teraz niby 20%, ale banki robią jakieś tam ubezpieczenie i można zrobić dalej na 10%... to były czasy, że na 130% można było brać... a teraz masz na wkład własny, ale weź jeszcze je wykończ
  • Odpowiedz