Wpis z mikrobloga

@martzuss: @seeksoul: mam nip europejski. Kontaktowałem się z amazonem, dział biznesowy do mnie oddzwonił za co mają u mnie plusika (Allegro w życiu nie oddzwoni) Ogolnie wyszły niezłe cyrki. Owszew wystawiają 23% ale nie od wszystkich dostawców, jak usłyszałem jakie to jest #!$%@? to odechciało mi sie robić zakupów (w Polsce to samo kupie za 200zl więcej) Okazało się na dodatek, że nie mogę robić przelewu z karty walutowej bo
@martzuss: mi powiedzieli, że walutowe polskie konto w większości przypadków odrzuci. Ponieważ mają jakieś nieścisłości w systemie i amazon najpierw sprawdza czy konto ma takie środki, a bank zamiast wysłać informacje o środkach próbuje je przesłać. Skutkuje to ponoć bardzo często blokadą środków. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale jakoś tak mi to tłumaczyła babka z obsługi.
@aklamot: amazon sam pobiera 1 euro/usd/pln/gbp/chf celem potwierdzenia, że konto jest aktywne / nie jest kradzione.
Revoulty są fraud kartami (prepaidy na nonamy) więc często wywala, że są nieautoryzowane.
Płaciłem na denleyu właśnie kartą revoult przez dotpay i właśnie dotpay mi zablokował kartę, bo była od revoul.
Myślałem,że straciłem kasę. Wypłaciłem szybko kasę z revoult normalnie na konto, zamknąłem ten śmieszny revoult i straciłem tylko kilka % fee, a mogłem wszystko
@martzuss:

Płaciłeś poleceniem zapłaty? Mam kantor alior banku, otworzyłem rachunek w eur, i co wystarczy, że dodam do konta amazon polecenie zapłaty czyt. dane rachunku w eur i już? Pobierze samo z konta? Ktoś coś?
@ryjek201: Tak tzn próbowałem jednak amazon napisał mi, że nie może pobrać pieniędzy i kazało wpłacić manualnie zwykłym przelewem na dane, które podali w mailu.
Wysłałem im to z konta walutowego, jednak pobrało mi prowizję w wysokości 2 euro z groszami (ok 10 zł) za wykonanie przelewu z konta na konto.
Dodam, że w firmowym koncie za każdy przelew wykonany z polskiego konta na polskie konto płacę 1 zł prowizji.
Pewnie
@martzuss:

Czyli zapłaciłeś 2 euro prowizji oraz 3 euro za obsługę, co daje w sumie 5 ponad stan co przestaje się opłacać.

Ok a podałeś iban i pozostałe dane konta walutowego w euro ? Miałeś podpisane zgody. I były na tym koncie euracze?

Proszę też o opinię posiadaczy kantoru alior banku ;)