Wpis z mikrobloga

Google nie daje rady, może mirki pomogą!

KTOKOLWIEK WIDZIAŁ, KTOKOLWIEK WIE
Pic related - śrubka do regulacji zawiasu w szafce (chyba Black Red White). Jak wprowadzałem się do mieszkania to już jej brakowało. Teraz chciałem drzwiczki w końcu ogarnąć, ale bez tego elementu nie dam rady - ktoś wie, gdzie i czy w ogóle mam szansę taką kupić, czy tylko tokarka mi pozostaje?

Śrubka M6x0,75 (właśnie drobnozwojna, ciężko zmierzyć na oko ale prawie na pewno właśnie taki skok) z wytoczonym grzybkiem. Wymiary sprawdzane tosterem, więc mocno przybliżone.

#meble #mechanika #majsterkowanie #diy #zrobtosam #naprawiajzwykopem #kiciochpyta #pomocy #pytanie
Pobierz
źródło: comment_kJb58mBPo0KCGNRGAgbJpbMrXDOvSSlr.jpg
  • 26
@marek22: też do mniej-więcej takiego wniosku doszedłem - kupię najtańszy zawias tej firmy (znalazłem logo na zawiasie) i po prostu przekręcę
Wymienianie obu całych zawiasów to będzie zdecydowanie dużo więcej roboty niż samej tej śrubki

jeszcze zobaczę jutro w pracy czy tokarz da radę mi taką machnąć na szybko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@padobar przeviez ta srubka nie jest w czesci zawiasu, ktory jest przymocowany do szkla tylko w tej czesci ktora jest w korpusie szafki. Odkrecasz to mocowanie z korpusu i idziesz do sklepu i szukasz podobnego - gotowe.
@Mowi: nie mam pojęcia z którą częścią jest dostarczana. gwint do niej jest w zawiasie (czyli zostaje z szkłem)
do korpusu tego się nie przykręca, on wchodzi w to wytoczenie
@padobar ah tak, przepraszam, pomylilo mi sie z ta dalsza srubka. To najlatwiej bedzie wziac ta i w castoramie czy gdzies przymierzac do zawiasow ktore tam maja :)