Wpis z mikrobloga

18+ nsfw

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@FLAC: kiedyś wrzuciłem ten rysunek i tak po prostu zniknął, nawet nie wiem kiedy... i nie dostałem żadnego powiadomienia, ostrzeżenia o niezgodności z regulaminem, no po prostu nic. Jakiemuś moderatorowi nie podpasowało, bo "łoooo!!111!!!! promujo komunizm!!!!!!, antypolacy!!!! POLSKA! POLSKA!", chociaż tu nic niema co by nawoływało do autorytarnego komunizmu.... ja sam nie jestem autorytarnym komunistą.... a tak swoją drogą, ciekawie czy banują za tostowanie socrealizmu....
Ciekawska_Genetta - @FLAC: kiedyś wrzuciłem ten rysunek i tak po prostu zniknął, nawe...

źródło: comment_Yy7BNDYlgKRuLBfoewiUAgzcfnIyX4HQ.jpg

Pobierz
@Ciekawska_Genetta: To niekoniecznie kwestia moderatora. Możliwe że na tagu siedzi dużo bółdupców ale tylko nieliczni się wypowiadają. Siedzą, lurkują i czekają aż pojawi się coś co można zgłosić do moderacji. Według Wikipedii na jednego aktywnego użytkownika przypada 9 lurkerów.
@velles: Ha! I tu cię zaskoczę!
Otóż istnieje komunizm nieautorytarny, z którym osobiście sympatyzuję!
Z samej swej definicji komunizm nie jest tożsamy z takimi totalitarnymi ideologiami jak Marksizm-Leninizm, Stalinizm czy Maoizm. Ba powiem więcej- istnieją nawet nie marksistowskie nurty komunizmu!
W sensie ogólnym komunizm jest ideologią społeczną głoszącą program całkowitej likwidacji państwa, ucisku i wyzysku społecznego(klasowego) oraz stworzenie społeczeństwa, którego podstawę stanowiłaby wspólna własność środków produkcji(maszyn potrzebnych do wytwarzania dóbr konsumpcyjnych)
@velles: Założenia komunizmu były z powodzeniem wprowadzane na dużą skalę choćby podczas rewolucji w Hiszpanii z 1936 roku czy w Republice Hulajpole podczas rewolucji Nestora Machno. Sam ruch rad robotniczych ma bardzo bogatą historię, za przykład można by tu podaćczerwone dwulecie czy rewolucję listopadową w Niemczech z 1918 r.
gorąco polecam zapoznanie się z Anarchistycznym FAQ, które moim zdaniem w dojść prosty i klarowny sposób wyjaśnia zagadnienia wolnościowego socjalizmu
@Ciekawska_Genetta:
Nie nazwałbym tego powodzeniem skoro to były efemeryczne twory powstałe w warunkach kompletnej niestabliności wynikającej z wojny domowej i nie istniały zbyt długo (tak samo jak Rojava w #syria ciężko nazwać państwem kurdyjskim)
Same założenia ankomów kojarzę, niemniej jednak niektórzy postulują całkowitą likwidację własności prywatnej (co oprócz tego że jest to nierealne to do tego autorytarne, bo domyślam się jak skończyłaby się ewentualna próba sprzeciwu), podczas gdy inni postulują pozostawienie
velles - @Ciekawska_Genetta: 
Nie nazwałbym tego powodzeniem skoro to były efemerycz...

źródło: comment_OlPsPO7ItrmeDantuIvFcfeXVOvzVIfY.jpg

Pobierz
@velles: Ok. widzę, że dyskusja się rozkręca, więc wołam wolnościowego socjalistę @FaraonMumia , może on zechce dorzucić swoje parę groszy do tematu...
Dobra to zacznę od tego:

Nie nazwałbym tego powodzeniem skoro to były efemeryczne twory powstałe w warunkach kompletnej niestabliności wynikającej z wojny domowej i nie istniały zbyt długo (tak samo jak Rojava w #syria ciężko nazwać państwem kurdyjskim)


Mówiąc o powodzeniu chodziło mi o sukces modelu demokracji pracowniczej w
@Ciekawska_Genetta:
Czy ja wiem czy taki wolnościowy skoro wrzuca linki do kanałów typu "Maoist Rebel News" ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

A tak na poważnie to generalnie jestem przeciwnikiem wszelakiego rodzaju rewolucji - jak pokazuje historia to się zawsze kończy źle - jeśli ktoś chce wprowadzać taki model to najlepiej poprzez systematyczną pracę
@Fennrir
A odpowiem sobie na komentarz sprzed 6 lat bo taki mam kaprys, taki mój wybór, nic mnie to nie kosztuje i trochę więcej wiem i mniej wulgarnie i jednostronnie do tematu podchodzę... a poza tym ciekawe kwestie są poruszone w poprzednim komentarzu

Nawet jak ktoś mieszka w luksusowej willi, a w garażu ma Rolls Royca i Ferrari? Osoba mieszkająca w bloku i jeżdżąca Tico może się z pewnością poczuć dotknięta taką