Wpis z mikrobloga

#paypal #mbank #waluty
mirki,
kupowalem cos sobie z metoda platnosci paypal, i placilem z niego kartą. Kwota do zaplaty byla w funtach, wiec wybralem opcje kursu od dostawcy karty, a nie po kursie paypala. Przez kilka dni miałem ściągniętą jedną kwotę (po innym kursie), dzisiaj loguje sie na konto i ta kwota jest wieksza, zmieniony jakby kurs. O co chodzi, dlaczego tak sie stalo dopiero po 3 czy iluś dniach?
@mBank tlumacz sie chamie, i zwracaj mi roznice, specjalnie placilem wtedy gdy byl mniejszy kurs, a nie, zebyscie mi teraz zmieniali to.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Rafauek:
Visa: doliczyli 5.9%
MC: do euro po kursie mc (korzystnym) na pln po kursie euro mbanku (niekorzystnym) + 2% jak transakcja w eur + 3% jak transakcja w innej niż euro.

Blokada zawsze jest po kursie mastercard/visa, rozliczenie już po kursie i prowizji banku.

Getin bank lub envelo bank (karty visa) polecam jak nie chcesz płacić haraczu za transakcje walutą.
  • Odpowiedz
@mBank tlumacz sie chamie, i zwracaj mi roznice, specjalnie placilem wtedy gdy byl mniejszy kurs, a nie, zebyscie mi teraz zmieniali to.


@Rafauek: Proponuję zapoznać się z Regulaminem kart debetowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A., którego to znajomość osobiście potwierdziłeś przy podpisywaniu umowy, a potem wyzywać od chamów, bo póki co jedynym chamem to jesteś ty.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@s_t_u_l_e_j aha, czyli na początku tylko mi zablokowali środki, a rozliczają to dopiero później i wtedy dochodzą dodatkowe prowizje i inne? Bez sensu, jakby nie mogli od razu calej kwoty blokowac, no ale szkoda. Tylko mnie to zdziwilo, bo robilem ostatnimi czasy sporo takich transakcji i nie zauwazylem wczesniej takich zmian, no nic będę musiał pamiętać, żeby poczekać pare dni zanim poznam faktyczną kwotę. A wiesz może ile jeszcze maksymalnie dni
  • Odpowiedz
@Rafauek: przy kięgowaniu transakcji brany jest pod uwagę kurs z daty rozliczenia transakcji, dodatkowo naliczana jest w zależności od karty opłata za przewalutowanie. Pozdrawiamy, Zespół mBanku.
  • Odpowiedz