Wpis z mikrobloga

@ninetyeight: Odpowiedź wszystko to co mieszkańcy. Byłem tam na 7dni samemu hostel 330zł za 7dni lot wtedy jeszcze z Katowic za 500zł bo bagaż główny. Czarnobyl akurat nie byłem bo były pożary. Ale tak zwiedzanie:
1: Ławra Peczerska calutki dzień plus liczne podziemia.
2: Stadion Olimpijski a niedaleko Astronarium(Wejście z 5zł chyba)
3. Cmentarz Bajkowy
4: Wszystkie synagogi
5. Plaże- Dniepr jest tak czysty że ryby pływają przy brzegu. Piach czysty.
@ninetyeight chernobyltour - oni jeżdżą z Kijowa, ale tylko na 1-2 dni. No i język rosyjski/angielski wymagany. Ceny masz na ich stronie, około 100-150 dolarów za dzień o ile dobrze pamiętam.
Na własną rękę musiałbyś z trzy tygodnie wcześniej załatwiać, a w biurze to wystarczy chyba uprzedzić ze 2-3 dni wcześniej
@ninetyeight ogólnie strefa to dobre źródło dochodów dla Ukraińców, przepustki, zezwolenia, przewodnik, noclegi itd kosztują w #!$%@?. Przykładowo śniadanie w hotelu w Czarnobylu to 9$, gdzie w Kijowie za taką kasę masz żarcie na cały dzień. Warto dodać że te śniadanie jest serwowane i słabe i nawet nie dostajesz czaju xD płatny extra 10uah xD Jak jedziesz z Polski na 4 dni do strefy to płacisz 2000ziko
@ninetyeight: I Maliny nigdy w tylu w życiu malin nie zjadłem co w polsce. 600gram malin #!$%@? 3zł, rzygałem już nimi po 3dniach. Kawa dostępna co krok z samochodów z ekspresami ciśnieniowymi za 5zł. W metrze plecak zawsze na klacie plus tylko gotówka. Dokumenty lepiej zostaw w hotelu.
@ninetyeight: A jak ci się znudzi jazda metrem. Na każdej stacji jest przetłumaczone na nazwy angielskie ale niestety na mapkach dostępnych już tylko po cyrlicy. Uber bierz. Zajebiste samochody plus każdy oznaczony wielkim napisem UBER.
@ninetyeight Ale nie daj się naciąć. W galeriach takich strój dla dziewczyny ich koszulę z chawtami może kosztować z 2000chrywien a idziesz do metra pod majdanem ten sam krój kosztuje już 100chrywien. Hahahahaba A i używałem karty walutowej aliora rozliczane w Usd. Nie pamiętam już jakie bankomaty Ale niektóre biorą zajebista prowizję. A i nie ma problemu taką kartą płacić w sklepach i knajpach. Ale najlepiej wymieniać na lotnisku w PLN a
@ninetyeight Ż resztą są wyświetlane informacje że będzie brana prowizja i to najczęściej w takim jednym banku co jest oznaczony cały na niebiesko. A karta była z Kantora Alior bo plusem jest to że idziesz do siedziby aliora mówisz że masz 200usd lub euro i tyle ci wpłacając i kasę masz od razu na karcie.