Wpis z mikrobloga

@Hamza po pierwsze nie ma co wydawać 300 zł na jakieś #!$%@? oksy. Polaryzacja w każdych wygląda tak samo. Mikroskopijne pionowe czy jakieś tam kreseczki które polaryzacja fale światła odbita od wody. Najlepiej kupić takie żeby dobrze przyległy do głowy były wygodne nie cisnely. Przechodziłem różne gowniane oksy z wędkarskiego i ostatecznie zrobiłem tak, że poszedłem do salonu optycznego, tam mi dobrali okulary z interesującym mnie kolorem ( i tak wziąłem za
@Hamza problemem może być ta polaryzacja. Ze będzie krzywo i dopiero będzie dobrze polaryzowalo jak przechylisz głowę dopiero. Ale z aliexpres są takie ceny że możesz 5 sztuk kupić i któraś będzie wporzo ;)
@Hamza: Nie wiem czy jest sens cebulić na ali kiedy te okulary nie są drogie i kupując je w sklepie stacjonarnym masz szansę je przymierzyć i określić który odcień soczewek Ci najbardziej pasuje, zamiast czekać 1,5 miesiąca i w razie czego odsyłać je do chin. Jestem posiadaczem najtańszych Jaxonów, i nie mam do nich zastrzeżeń. Kupiłem je za 30 zł.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@anonim1133: model nie ma kompletnie żadnego znaczenia. We wszystkich polaryzacja działa tak samo. Mam 2 pary. Jedne są przyciemniane a drugie rozjaśniające z żółtymi szkiełkami na pochmurne dni. Jeśli nie widzisz różnicy to być może masz dupe a nie polaryzację. Spróbuj obrócić okulary o 90 stopni i spojrzeć przez nie. Jeśli prawie nic przez nie nie widać to znaczy że mają polaryzację.
@anonim1133: @leszkuuu: wtrącę się z Waszą rozmowę. Kiedyś kupiłem z chin okulary z polaryzacją, działającą, test z obrotem. Nad wodą dwa razy użyłem, ciężko powiedzieć ile dawały, miałem wrażenie, że refleksy (odbicia słońca) trochę tłumią i trochę lepiej było widać taflę wody, może też niektóre elementy pod wodą koło brzegu, ale to pewnie zależy od tego czy woda czysta, brudna i innych zmiennych. Za to patrzenie się na spławik (możliwe,