Wpis z mikrobloga

Miraski, mam problem z laptopem. Kupiłem nowego laptopa lenovo y520-15, (i7-7700hq, 16gb ram, 1060gtx, 256 ssd m.2).
Problem jest taki, że wszystko działa super, ale czasem (np. gdy uruchomie chrome) na około sekunde mam zwiechę, a w monitoringu procesora użycie skacze do 100%.
Czegoś takiego nie miałem na laptopie z owiele gorszym procesorem (i5-4XXX dwurdzeniowy).
Wiecie może jaka może być tego przyczyna? Próbowałem wszystkiego.
Wcześniej był też problem, że przy otwieraniu menu kontekstowego też była taka zwiecha, ale po prostu wyłączyłem shellextension wszystkie jakich nie potrzebuje (m.in. od grafiki intela) i z tym problemu już nie mam.
- Aktualizowałem wszystkie możliwe sterowniki jakie znalazłem na stronie lenovo,
- aktualizowałem sterownik do grafiki intela 630 manualnie,
- zainstalowalem najnowsze sterowniki do gtx'a.
- Zmienialem ustawienia planu baterii na najwieksza wydajnosc (manualnie ustawialem w zaawansowanych opcjach).
- Robilem wszelakie skany systemowe.
- Zmienialem alokacje pamięci wirtualnej.
Jestem w kropce, ktoś wie co może być na rzeczy?
#komputery #naprawa #naprawalaptopow @naprawalaptopow (może Wy coś kojarzycie?)
W załączeniu zrzut ekranu z wydajności procesora - te dwa "spike'i" to dwa uruchomienia wlasnie chrome'a.
Pobierz Kuker - Miraski, mam problem z laptopem. Kupiłem nowego laptopa lenovo y520-15, (i7-7...
źródło: comment_EsJF88X0TNMB0r3VTlRYulxSAywWozEj.jpg
  • 17
@Kuker: Ściągnij ProcessExplorer, dużo dokładniej pokazuje, który proces zabija ci procka. Jak wejdziesz w dany proces (załóżmy, że to System) to w zakładce Thread s masz rozpiskę, który wątek używa CPU.
Obstawiam, że to jakieś gówno od Lenovo nie potrafi się zachować.

- Aktualizowałem wszystkie możliwe sterowniki jakie znalazłem na stronie lenovo,

Najgorsze co możesz zrobić :D W zasadzie oprócz sterowników do GPU bezpośrednio od Nvidii, na win10 nie musisz nic
@d15ea5e: nie miałem pomysłu co mogę zrobić :P
Teraz zauważyłem kolejną zależność - ten problem raczej nie jest związany z chrome'm i procesorem.
Włączyłem ustawienia grafiki intela, i tam skacząc po zakładkach co chwile robi mi mini laga - z tym, że użycie procesora nie wzrasta do 100%.
Więc prawie pewny mogę być, że to coś z grafiką zintegrowaną, tylko nie mam pojecią jak to dalej diagnozować.
@d15ea5e: Spróbowałem wyłączyć w Managerze Urządzeń karte graficzną intela - nie pomogło.
ALE!
Wyłączyłem GTXa - i wszystko działa elegancko, żadnych zwiech!
Więc szukam teraz rozwiązania do GTX'a, spróbuje z inną wersją sterowników.
Dzięki Kuba za pomoc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kuker: To nadal może być wina Intela. Jak uruchamiasz program na GTX to Intel nadal jest aktywny, bo monitor jest podpięty do konkretnego GPU - Intela. Taka dziwna architektura w laptopach z dodatkową grafiką.
Nie ma problemu, trzymaj się Radku.
@d15ea5e: Będę próbować - wciąż dziwi mnie, że wyłączenie intela nie pomogło, a wyłączenie GTXa od razu pomogło - spróbuje ze starszymi sterownikami do intela
@joolekk: @d15ea5e:
Tak informacyjnie tylko jakby ktoś wpadł na ten wątek: laptop zwracam jutro do sklepu.
Próbowałem wszystkich kombinacji, różne wersje sterowników intela, różne wersje sterowników GTXa - na nic się to nie zdało. Może po prostu ta karta w tym konkretnym modelu jest wadliwa.