Wpis z mikrobloga

#internet #internetmobilny #internetnakarte #dostawc

Mircy, szukam internetu mobilnego, na kartę, który spełniałby następujące warunki:

--średnio duży limit danych na miesiąc lub najlepiej bez limitu. Przy czym nie jakoś bardzo duży limit, 40-50 GB będzie odpowiednie.
- szybkośc NIE MUSI być wysoka, wystarczy naprawdę nawet do 1 mega albo i mniej - ilość neta >> szybkość. Aby było stabilne połączenie i można było w miarę swobodnie obejrzeć jakiś film w przyzwoitej jakości, nie szukam neta do pobierania z neta i tak dalej;
- jak najdłuższa ważność konta;
- jak najtańszy;
- NIE MUSI być żadnych SMSów, darmowych minut i tak dalej - interesuje mnie czysty internet;
- jak najmniej zobowiazań typu umowy i tak dalej;
- nie potrzebuję żadnej infrastruktury, mam adapter i od biedy telefon z funkcją routera, co mi wystarczy - tylko jeden laptop ma używać neta.

W skrócie chodzi o to, że oprócz obecnego neta, który nie należy do konca do mnie i który jest szybki, ale ma z-----y limit danych, potrzebuję własnego i prywatnego wsparcia, w postaci neta do codziennego przeglądania neta, oglądania głupich filmików, fb/messengera i IRCa. Net tylko mój, nie używany do pobierania dużych plików, na użytek tylko laptopa.

Widziałem różne ofery i porównania, z tym że po primo, nie zawsze jest to aktualne, po secundo, zawsze są jakieś gwiazdki, a po tercio, interesuje mnie jak dana oferta wygląda w praktyce, nie na papierze. Np jedna oferta może być do d--y, ale np z racji tego, że jest jakaś promocja, to na pół roku dają jakiś bonus który w testach oferty nie był uwzględniany. Ważne jest co można wycisnąć z oferty, a nie jaka jest na papierze. Wicie, tutaj jakiś bonus za rejestrację, tutaj promocja za tamto, tutaj za doładowanie liczą podwójnie i tak dalej. Albo kiedyś takie coś było, że sprzedawali startery za pół darmo i ładowali na dzien dobry duży transfer neta, zeby zachecic - mozna bylo wiec tak kombinowac, ze kupic ten starter za dyche i miec iles tam GB za darmo na miesiac - po miesiacu wyrzucasz karte i kupujesz nowy w promocji.

Nie musi to być stricte internet na karte/mobilny, jakieś oferty normalnego neta, gdzie nie ma dużo formalności/jest ich brak + można kupic praktycznie sam pakiet, bez infrastrury (moge uzyc starego telefonu jako routera, ewentualie adapter czy nawet mam wolną antene/routerboard wraz z zasilaczami) i nie ma duzych oplat oraz wygórowanych umów.

Na jakieś pół roku mi to potrebne, wiec nie chce podpisywac umow na neta, najlepiej wypada tutaj wiec jakis mobilny.

Będę wdzięczny za jakieś wskazówki.

Najlepiej chyba wypadała tutaj oferta orange, gdzie za 200zł dostawalo sie na 5 lub 6 miesiecy jakies 1024 GB. I wszystko fajnie, tylko ze trzeba od razu wyłożyc te 200zł i w razie wczesniej checi zrezygnowania, nie mozna po prostu przestac doładowywac karty i nie korzystac, kasa idzie w cholerę.
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Będę wdzięczny za jakieś wskazówki.


@p0lybius: Nie wiem, co poradzili Ci poprzednicy, bo nie sprawdzałem linków, ale poradzę Ci jedyne słuszne rozwiazanie - Orange. Jeśli przeniesiesz numer do oferty Free na kartę, masz 50 GB za 25 PLN.
  • Odpowiedz
@nabavzbjl: na razie zgodnie z tym wykresem co widziałem, nju mobile wydaje się najlepszą opcją.

29zł za miesiąc; umowa na czas nieokreślony; 40 GB internetu - po wykorzystaniu, lejek do 1 mega; brak opłat za aktywację. Z dodatkowych plusów - po pół roku użytkowania, limit rosnie do 80GB, po roku do 100, a po 2 latach do 120 GB (z czego realnie dobiję do roku max).

Dalej, 29zł to kwota
  • Odpowiedz
@p0lybius: Zgodzę się, że zaczyna się to opłacać po 6 miesiącach. Plusem jest też, że jeśli nie korzystasz, nie płacisz. Nie łudź się jednak, że jeśli wykorzystasz mniej, to zapłacisz mniej - 29 wg cennika zapłacisz już coś około 170 megabajta (piszę trochę z pamięci, ale to są dokładnie te okolice).
  • Odpowiedz
@nabavzbjl: nie do końca rozumiem - koniec końców zawszę zapłacę tyle samo, nieważne czy wykorzystam 40GB czy więcej niż te ~170 mega? W sensie, zapłacę mniej dopiero jeżeli zużyję mniej pakietu niż te 170?
  • Odpowiedz
@p0lybius: Tak. Czyli jednak rozumiesz :)

W nju X internetu kosztuje Y. X*Y=29 bardzo szybko. I dopiero po osiągnięciu tego pułapu dalsze opłaty nie są naliczane. Jeśli myślałeś, że jest to jakoś proporcjonalne i np. 50% pakietu kosztuje 14,50 PLN to nie, nie ma tak dobrze ;)
  • Odpowiedz
@nabavzbjl: no to jest jakiś minus, z tym, że tylko teoretycznie, bo w praktyce takiej sytuacji nie przewiduję. Raczej wykorzystam wszystko i będę siedział na lejku.

To ma być raczej koło zapasowe, gdzie z neta będę korzystał sam, i gdzie do pobierania mam osobny net - dlatego 1 mega po limicie mi wystarczy.

Oczywiście jeżeli gdzieś jest korzystniejsza oferat to nie będę się katował lejkiem i niskim pakietem - z tym, że w Orange chyba dojdzie kilka minusów - po pierwsze, najważniejszy - umowa na czas OKREŚLONY. Z nju mogę zrezygnować po miesiącu i będę tylko 30zł w plecy, z Orange, w moje sytuacji gdzie nie wiem na ile mi to będzie potrzebne, nawet pół roku to trochę zbytnie wiązanie się. No i w razie stwierdzenia, że internet mobilny jest wuja warty i lepiej inwestowac w normalną infrastrukturę i normalnego dostawcę, to muszę te pół roku/rok/dłużej odczekać, żeby naprawić
  • Odpowiedz
@p0lybius: Co do nju - pełna zgoda - bierz, będziesz zadowolony, będzie Ci pasować.

Co do Orange - mam wrażenie, że mnie nie zrozumiałeś - to, o czym wcześniej pisałem, to prepaid. 50 GB / 25 PLN. A to, że masz tam też nolimit innych rzeczy nie jest w Twoim przypadku istotne, więc się tym nie zajmuj ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No i jednak przenosząc numer,
  • Odpowiedz
@p0lybius: O czym Ty do mnie w ogóle rozmawiasz? Kupujesz dowolny randomowy nie-orange starter w kiosku, rejestrujesz, przenosisz do orange. Na tej karcie, po przeniesieniu masz 50 GB za 25 PLN.

Jaki telefon? Jaki internet? Jakie wiązanie? Jaka umowa?
  • Odpowiedz
@nabavzbjl: z tego co czytam pobieżnie regulamin, potem jest lejek do ledwo 64 kilo. Ale ogólnie oferta też ciekawa, z tym że po pół roku bardziej będzie się opłacało nju - większy limit (80) + większy lejek
  • Odpowiedz
@nabavzbjl: tak tak, potwierdzam jedynie podstawowe różnice między obiema ofertami :D

Okej, dzięki za pomoc, do niedzieli mam jeszcze czas żeby się zastanowić między Orange a Nju, ale raczej Nju.
  • Odpowiedz