Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki, potrzebuję rady :D
Otóż paczka z aliexpress szła do mnie już około miesiąca, po czym nagle widze w trackingu "Dostarczona"
Zadowolony pobiegłem do skrzynki, a tam pustka :(
Dzwoniłem do swojego oddziału poczty, podałem numer trackingu, powiedzieli że listonosz dostarczył paczkę, a że nie był wymagany podpis, wrzucił ją do skrzynki... ale jej tam nie ma :D
Wczoraj rozmawiałem właśnie z listonoszem, powiedział że RACZEJ ją wrzucił do skrzynki...
Sąsiedzi nic nie wiedzą, inne skrzynki puste.
Co teraz zrobić? Chińczyk już się upomina bo na trackingu jest dostarczone :D

#zakupyzchin #pocztapolska #gearbest #aliexpress #kiciochpyta
  • 18
  • Odpowiedz
@Ziobekk: Urok przesyłek niewymagających podpisu jest taki, że nie wymagają podpisu. Dodatkowo (ekstra) masz w pakiecie możliwość „zniknięcia” jej na prawie dowolnym etapie transportu. I choć możesz napisać skargę, to proces reklamacyjny dowiedzie, że przesyłka doszła i została prawidłowo wydana.

Ten urząd jest prawidłowy?
  • Odpowiedz
@Ziobekk: U mnie listonosz wpycha paczkę do skrzynki, mimo ze ewidentnie się nie mieści. Wiele razy już tak miałem, ale chyba mam uczciwych sąsiadów, bo jeszcze nigdy nikt paczki nie zabrał.
  • Odpowiedz
  • 0
@Miecz12: No właśnie teraz to sprawdziłem, a listonosz mi mówił że to nie wymaga podpisu... chyba ide się kłócić na poczte ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ziobekk: powiedz zeby ci pokazali kartke z podpisami, ewentualnie dowiedz sie w jaki sposob mieli podpisana paczke, bo jedyna opcja zeby nie trzeba bylo podpisywac, to jak oni sie jebli i zamiast numeru trackingowego, do karty wpisali jakis inny numer, u mnie sie tak kilka razy zdarzylo, ale wtedy nie pojawialy sie nowe statusy na trackingu
  • Odpowiedz
ja miałem inny przypadek z paczką, że listonosz ani nie zadzwonił ani nie zapukał, dostałem awizo do skrzynki. Poszedłem na poczte i powiedziałem im to, a oni na to, że listonosz nie ma obowiązku zabierać paczki jeśli się nie mieści do skrzynki i ona jest na poczcie. Chciałem ją odebrać, a ona powiedziała mi, że mam poczekać do końca dnia, aż listonosz się rozliczy wtf?. Naprawdę niekiedy poczta polska zawodzi.
  • Odpowiedz
Przesyłki Global Expres - są wysyłane w ramach międzynarodowego porozumienia PRIME

regulamin usługi jest dostępny na http://www.poczta-polska.pl/hermes/uploads/2017/08/Regulamin-%C5%9Bwiadczenia-us%C5%82ugi-pocztowej-niepowszechnej-GLOBAL-Expres-w-obrocie-zagranicznym.pdf § 2 punkt 3. mówi o doręczeniu.

Jak w aliexpres wybierzemy E-packet to idzie jako Global-Expres

Jeżeli importer chce otrzymać przesyłkę za podpis to może wybrać jako list polecony zagraniczny (Registered Mail), w nomenklaturze pocztowej "RZ" , gdyż zagraniczne listy (nawet malutkie) nigdy nie mogą być wrzucane do skrzynki.
  • Odpowiedz