Wpis z mikrobloga

#wroclaw #wysoka ##!$%@?

Mirki ja wiem ja rozumiem, ale niech mi ktos tak wyjasni jak krowie na rowie, co kieruje mieszkancami wysokiej, ktorzy blokuja realizacje obwodnicy? Czemu sa tak zacietrzewieni i #!$%@? zaslepieni w tym co odstawiaja.
Tak rozumiem kupili mieszkania w boomie, tak rozumiem ze spadnie ich wartosc. Ale niech mi ktos wyjasni jak to jest, ze kupuje sie ze swiadomoscia niedogodnosci, a potem im blizej jej powstania tym wiekszy pisk i ryk w nieboglosy.

Do czego pije.
Mam znajomych (malzenstwo) jeszcze od czasow liceum, czyli od baaardzo dawna.
Pamietam w 2005/6 roku zdecydowali sie oni na kupno mieszkania wlasnie w wysokiej. Pojechalismy na miejsce w kilka osob zobaczyc wtf, bo wiecie to byl poczatek boomu mieszkaniowego, nikt nie wiedzial jak to wyglada, ze defacto kupuje sie dziure w ziemi w kredycie na 30 lat. Wiec wycieczka zrobila sie wieksza zeby zobaczyc gdzie pierwsze mieszkanie w grupce znajomych bedzie stalo.
No i pojechalismy na miejsce, wszystko wygladalo jak w alternatywy 4, tylko nie bylo blokow a dziury. No pal diabli ze dopiero sie bedzie budowac, ale wiekszosc z nas byla w szoku ze to takie zadupie i tak daleko od centrum. Znajomy z zona mieszkali wtedy na psiaku, gosc pracowal przed mirkowem. No i pytamy, WTF stary gdzie rzym gdzie krym, przelaj przez cale miasto.
Pamietam jak dzis co typ odpowiedzial:
Tu bedzie obwodnica miejska leciec, bedzie mozna szybko ciskac z rana, to nie bedzie tak zle z dojazdem.

Mamy 2017/2018 rok. Oboje sa aktualnie fanatycznymi wrecz dzialaczami organizacji nie dla obwodnicy wysoka, czy jakos tak. Od kiedy toczy sie ta batalia (3/4 lata?) ja oraz wspolni znajomi, jestesmy wrecz zalewani mailami z kazdym #!$%@? najdrobniejszym szczegolem, z prosbami o podpisanie petycji o udzial w demonstracji, czy jakis zebraniach. Na fb to sa juz takie igrzyska, ze autentycznie nie ma dnia zebym nie mial walla #!$%@? (mamy kilkoro wspolnych znajomych z wysokiej) wszelkimi mozliwymi informacjiami, komentarzami, udostepnieniami.

I teraz hit. Znajomi nie odzywaja sie do mnie od pol roku, zero wizyt (gdzie kiedys chociaz raz na miesiac sie spotykalismy), zero odpowiedzi na zyczenia itd. telefony to w sumie rownowazniki zdania wiec sie nie narzucalem. Kontakt padl i go wrecz nie ma, nawet glupich zyczen swiatecznych.

A to wszystko zaczelo sie, gdy w trakcie jakiejs wiekszej imprezy w gronie znajomych, temat zszedl wlasnie na ta nieszczesna budowe i osmielilem sie przypomniec tekst kumpla o szybki dojezdzie, jako kontra na zarzut, ze oni przed kupnem nic nie wiedzieli o jakiejkolwiek drodze. Oczywiscie konsternatcja i proba odwrocenia kota ogonem, ja odpuscilem kompletnie zeby sie nie awanturowac, w mysl zasady kto ma wiedziec ten wie.

No witki opadaja.

Dodam ze w ogole nie sledze tematu, nie wiem czy tam cos powstaje, jak wygladaja obecnie te przepychanki, kto wygrywa i co sie dzieje. Leje na to, bo to nie moja czesc wroclawia i srednio mnie dotyczy (oczywiscie o ile popieram rozbudowe drog i infrastruktury wszelakiej).
Ot chcialem sie wyzalic, nie wiem na co czy na glupote, czy zaslepienie.
PurpleHaze - #wroclaw #wysoka ##!$%@?

Mirki ja wiem ja rozumiem, ale niech mi ktos...

źródło: comment_EdhjCg587gBmEma4OrmkqEUTMHTmRA0s.jpg

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
@jamtojest o panie, u znajomych na wiosce długo droga dojazdowa do domków jednorodzinnych to było klepisko i błoto i był kwik na radach mieszkańców, że tak nie może być, że niektóre domy już pięć lat stoją i nie ma drogi. No to spoko, wójt klepnął im budowę drogi.

A jak się zaczęła budowa drogi, to był taki kwik jak nie wiem, bo, uwaga, DROGĘ REMONTUJOM I SAMOCHODEM SIĘ NIE DA DO
  • Odpowiedz
@bociek111: Powiększyc? Były plany na obwodnice ale nie klepnieto tego.
Jedna z głównych dróg łącząca centrum z centralnie-zachodnią częścią Wrocławia jest prawie że non stop zakorkowana. Rondo przy McDonaldzie na Mińskiej jest zbyt małe przez co zawsze w godzinach szczytu (ale nie tylko) tamuje się ruch. A najgorzej jak się zepsują rogatki właśnie przy rondzie - gwarantowany 40minutowy korek licząc od estakady kończąc za rondem za światłami. A najsmieśniejsze jest
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: Teoretycznie teren na którym leży planowana droga po rozbudowaniu należy do miasta/państwa więc każdy protest jest jakby to powiedzieć... 'papierowy'. Na miejscu władz realizowałbym ten projekt, skoro prawa własności nie są naruszone, a projekt sam w sobie służy do poprawy ruchu drogowego.
  • Odpowiedz
Efekt był taki, że Olsztyn przez lata nie mógł się doczekać obwodnicy, a teraz jak budują to okrojona wersję, bez części obchodzącej miasto od północy. Śmiesznie zacznie się robić kiedy obwodnicę oddadzą do użytku, bo wylotówka na ruskich i tak jest nieźle obłożona, mimo że to wąska droga jest na dodatek przez środek Dywit, a prognozują tam jeszcze wzrost ruchu.


@alenacomnielogin_: Ja w największym szoku byłem, że obwodnicę blokowała gmina
  • Odpowiedz
@Kotlet_Rybny #!$%@?, jaki był kwik jak F-16 sprowadzilo XD Mało tego - przed F-16 latały tam MiG-21. Ryk silników był taki, że jak postawiłeś herbatę na stole, to się sama mieszała. F-16 to są cichutkie piździdełka w porównaniu z bałałajkami, ale mieszkańcy dopiero teraz zdecydowali się na pozew XDD

#!$%@?, jak wa 1939 nad miastem latały Junkersy, to dopiero był hałas i nikt nie leciał z pozwem na Wehrmacht.
  • Odpowiedz
@Promozet1: nie wiem co tam bedzie, problemem jest to co pisal ktos wyzej, przejazd przez wies, musiala by tam powstac estakada i byc moze tak bedzie.
Wydaje mi sie tez ze w takiej bliskosci osiedla ekrany beda wrecz wymagane.
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: w Trójmieście to samo!
Są plany zagospodarowania przestrzennego, a i tak się znajdują ludzie którzy wydają setki tysięcy złotych na postawienie domu, który będzie bardzo blisko planowanej drogi szybkiego ruchu... Zupełnie tego nie rozumiem...
  • Odpowiedz
oczywiscie o ile popieram rozbudowe drog i infrastruktury wszelakiej


@PurpleHaze: tym bardziej, że to fragment obwodnicy Wrocławia a nie jakaś tam dróżka, te debile nie myślą ani trochę bo jak im zbudują węzeł na Ołtaszynie to cała Zwycięzka od razu odetchnie... komfort życia od razu podskoczy i z racji tego, że nie będzie korków o każdej możliwej porze ceny mieszkań wcale nie spadną tak bardzo
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: Chciałbym tylko zauważyć że dość spora liczba protestów i "blokowań inwestycji" polega na wyłudzaniu profitów takich jak zwolnienia podatkowe (w przypadku państwowych inwestycji), odszkodowania jednorazowe, dojazdówki "przy okazji", plac zabaw dla dzieci, deklaracja umieszczenia w planie zabudowy czegośtamczegoś.

UWAGA teoria spiskowa
Za prawie każdym #!$%@? protestem kryje się ten lub inny interes. Nie zawsze zaczyna się od interesu ale zawsze ktoś robi na tym hajs.
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: ja wiem że tam droga jest planowana od 20 lat, ale skoro idioci już się wybudowali pomimo planów, to czemu nie minąć Wysokiej od południa. Tam jest miejsce.
Inna sprawa że kiedy w planach jest budowa drogi to powinien obowiązywać zakaz budowy na jej terenie
  • Odpowiedz