Wpis z mikrobloga

#wroclaw #wysoka ##!$%@?

Mirki ja wiem ja rozumiem, ale niech mi ktos tak wyjasni jak krowie na rowie, co kieruje mieszkancami wysokiej, ktorzy blokuja realizacje obwodnicy? Czemu sa tak zacietrzewieni i #!$%@? zaslepieni w tym co odstawiaja.
Tak rozumiem kupili mieszkania w boomie, tak rozumiem ze spadnie ich wartosc. Ale niech mi ktos wyjasni jak to jest, ze kupuje sie ze swiadomoscia niedogodnosci, a potem im blizej jej powstania tym wiekszy pisk i ryk w nieboglosy.

Do czego pije.
Mam znajomych (malzenstwo) jeszcze od czasow liceum, czyli od baaardzo dawna.
Pamietam w 2005/6 roku zdecydowali sie oni na kupno mieszkania wlasnie w wysokiej. Pojechalismy na miejsce w kilka osob zobaczyc wtf, bo wiecie to byl poczatek boomu mieszkaniowego, nikt nie wiedzial jak to wyglada, ze defacto kupuje sie dziure w ziemi w kredycie na 30 lat. Wiec wycieczka zrobila sie wieksza zeby zobaczyc gdzie pierwsze mieszkanie w grupce znajomych bedzie stalo.
No i pojechalismy na miejsce, wszystko wygladalo jak w alternatywy 4, tylko nie bylo blokow a dziury. No pal diabli ze dopiero sie bedzie budowac, ale wiekszosc z nas byla w szoku ze to takie zadupie i tak daleko od centrum. Znajomy z zona mieszkali wtedy na psiaku, gosc pracowal przed mirkowem. No i pytamy, WTF stary gdzie rzym gdzie krym, przelaj przez cale miasto.
Pamietam jak dzis co typ odpowiedzial:
Tu bedzie obwodnica miejska leciec, bedzie mozna szybko ciskac z rana, to nie bedzie tak zle z dojazdem.

Mamy 2017/2018 rok. Oboje sa aktualnie fanatycznymi wrecz dzialaczami organizacji nie dla obwodnicy wysoka, czy jakos tak. Od kiedy toczy sie ta batalia (3/4 lata?) ja oraz wspolni znajomi, jestesmy wrecz zalewani mailami z kazdym #!$%@? najdrobniejszym szczegolem, z prosbami o podpisanie petycji o udzial w demonstracji, czy jakis zebraniach. Na fb to sa juz takie igrzyska, ze autentycznie nie ma dnia zebym nie mial walla #!$%@? (mamy kilkoro wspolnych znajomych z wysokiej) wszelkimi mozliwymi informacjiami, komentarzami, udostepnieniami.

I teraz hit. Znajomi nie odzywaja sie do mnie od pol roku, zero wizyt (gdzie kiedys chociaz raz na miesiac sie spotykalismy), zero odpowiedzi na zyczenia itd. telefony to w sumie rownowazniki zdania wiec sie nie narzucalem. Kontakt padl i go wrecz nie ma, nawet glupich zyczen swiatecznych.

A to wszystko zaczelo sie, gdy w trakcie jakiejs wiekszej imprezy w gronie znajomych, temat zszedl wlasnie na ta nieszczesna budowe i osmielilem sie przypomniec tekst kumpla o szybki dojezdzie, jako kontra na zarzut, ze oni przed kupnem nic nie wiedzieli o jakiejkolwiek drodze. Oczywiscie konsternatcja i proba odwrocenia kota ogonem, ja odpuscilem kompletnie zeby sie nie awanturowac, w mysl zasady kto ma wiedziec ten wie.

No witki opadaja.

Dodam ze w ogole nie sledze tematu, nie wiem czy tam cos powstaje, jak wygladaja obecnie te przepychanki, kto wygrywa i co sie dzieje. Leje na to, bo to nie moja czesc wroclawia i srednio mnie dotyczy (oczywiscie o ile popieram rozbudowe drog i infrastruktury wszelakiej).
Ot chcialem sie wyzalic, nie wiem na co czy na glupote, czy zaslepienie.
PurpleHaze - #wroclaw #wysoka ##!$%@?

Mirki ja wiem ja rozumiem, ale niech mi ktos...

źródło: comment_EdhjCg587gBmEma4OrmkqEUTMHTmRA0s.jpg

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: @efceka:
Z tego co kojarzę to huczna obwodnica trochę spuściła z tonu bo początkowo miała być 2x2 pasy, a teraz w sumie zrobią z tego drogę trochę bardziej przelotową 2x1 bo obwodnica nie może iść pod oknami - ale na ile to jest prawda to nie wiem bo tam co chwilę się coś zmienia i wiem tyle co na wrocławskiej (:D) przeczytam
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: Obwodnica Wysokiej była planowana od jakichś 25 lat. Janusze pokupowały tam mieszkania z pełną świadomością bo "Wysoka to prawie Krzyki" a było taniej pewnie o 1,5k za mkw i teraz kwik. Totalnie nie rozumiem, dlaczego miasto nie może sobie z nimi poradzić, to samo w przypadku siedmiu osób, które blokują Aleję Wielkiej Wyspy. Może po prostu jest to władzom na rękę, zawsze można zrzucić, że nie budujemy, bo mieszkańcy
  • Odpowiedz
dlaczego miasto nie może sobie z nimi poradzić, to samo w przypadku siedmiu osób, które blokują Aleję Wielkiej Wyspy


@krave: miasto wygrało, koniec przepychanek, koperty z ofertami otwierają już niedługo (plan był na 15.12, ale dużo pytań dostali o szczegóły).
  • Odpowiedz
@Wychwalany: no dobra, ale od ilu lat była wymówka pt. "protestujący nas blokują"? Tę drogę planowano jeszcze za wujka Adolfa, nie ma wymówek pt. "nie wiedzieliśmy, nie było w PZP". Potem miasto spóźniło się ze złożeniem wniosku o dofinansowanie unijne, bo przecież musieliby szybko skończyć budowę i w klarowny sposób się ROZLICZYĆ
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: Akurat mieszkam w Wysokiej kiedyś nawet jednym z budynków który jest na zdjęciu. Aktualnie problem hałasu z obwodnicy dotyczy mnie zdecydowanie mniej. Natomiast uważam że planowana obwodnica jest w złym miejscu, jest kilka alternatyw żeby ją poprowadzić, walnięcie jej przez środek osiedla nie jest najlepszym wyborem.
  • Odpowiedz
@Kotlet_Rybny: nie mieszkania a ziemię przy Krzesinach. Fakt, że znam ludzi którzy mieszkają przy Ławicy, lotnisko mają głęboko w dupie, bo ani to uciążliwe ani głośne - ale lotnisko dach i okna wymieniło ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kwik to jest przy Nowej Naramowickiej, bo ludzie pokupowali za śmieszne pieniądze mieszkania w blokach, o których wiadomo było już od połowy lat 80, że będą musiały być wyburzone.
  • Odpowiedz
Natomiast uważam że planowana obwodnica jest w złym miejscu, jest kilka alternatyw żeby ją poprowadzić, walnięcie jej przez środek osiedla nie jest najlepszym wyborem.


@dqdq1: tyle ze to jest troche odwracanie kota ogonem, bo to walnieto osiedle wokol planowanej obwodnicy :|
Co do alternatyw to nie wiem jak teraz, kiedys czytalem ze to nie jest takie proste bo pochlania ogrom czasu i pieniedzy, wykup terenu, analizy wszelakie, plany itd.
Ale
  • Odpowiedz
@PurpleHaze mi tam ona wisi bo nie jest rozwiązaniem moich bolączek dojazdowych. Co do planów to ma być 2x1 przy czym mają zabrać trochę z widocznych na zdjęciu parkingów oraz ogródków. Nie wiem natomiast jak oni chcą połączyć obie części Wysokiej, słyszałem o możliwości że obwodnica będzie na wiadukcie:P Nie wiem czy koszty nie będą finalnie porównywalne ze zmianą po prostu miejsca poprowadzenia obwodnicy ale ja się na takich wyliczeniach nie
  • Odpowiedz
@Kotlet_Rybny: W trójmieście pokupowali mieszkania w jakimś polu pod miastem i też kwik, ale taki, że Gdańsk czy Gdynia doprowadzają dwupasmówki do granic miasta, a oni potem stoją w korkach na wlocie/wylocie z #!$%@?
  • Odpowiedz