Wpis z mikrobloga

Jak najlepiej ustawić sony a6300 do nagrywania wesel?
Powiadam go od wczoraj wraz z obiektywem 18-105 f4.Ile klatek w Full hd. NTSC czy Pal, tryby itp.Najlepiej jakby ktos zajmował się nagrywaniem uroczystości ślubnych tym aparatem i mógłby mi napisac, co i jak mam ustawić.

#aparat #sony #a6300 #film #filmowanie #wesele #ustawienia
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zapytajnik33 24 lub 25 klatek pal. Nie wiem jak w soniaczu (ja nagrywam Canonem 6D) ale ja wszystko ustawiam ręcznie. Jedynie balans daje auto. Na początku ręcznie ustawiłem ale na dłuższą metę okazało się to niewygodne. Stoisz w kościele, wybiegasz przed młodymi na zewnątrz i chcesz jak najszybciej zacząć kręcić. Auto w 6D fajnie działa. Drugi powód jest taki, że kręcimy zawsze na dwie 6D. Jak ustawialismy ręcznie to zdarzało się,
  • Odpowiedz
@Zapytajnik33: I co usuwasz? Przecież normalnie napisałem. FPSów ile chcesz - chcesz kinowo = 24, chcesz slowmo ale bez przesady - 60, chcesz slowmo wchuj - 120 czy ile tam a6300 pozwala
NTSC czy PAL - jak idzie do neta to w------e, może być jedno albo drugie, na PALu łatwiej będzie dostosować migawkę pod światła sztuczne na sali

Do 6D to będziesz musiał wrzucać jakiegoś blura na cały ekran żeby
  • Odpowiedz
@Zapytajnik33: To też zależy - jeden rabin powie PANIE TYLKO SLOG a drugi że za dużo p---------a w poście z nim i żeby kręcić naturalnie.

Dla mnie najlepszą opcją jest coś pomiędzy czyli Cine4 - fajnie się to koloruje i masz przy okazji jakieś pole do popisu. Niemniej obawiam się że jak kręciłeś na 6D to pewnie na naturalnych kolorach więc możesz mieć trudności z tym na początku. Kwestia wprawy
  • Odpowiedz
@Zapytajnik33: Siema, bawisz się dalej a6300? Podzieliłbyś się doświadczeniem które nabyłeś od roku :P?

Nie dawno nabyłem a6500, głównie zajmuje się fotografią ale ułożyłem w głowie fajny scenariusz na krótki filmik który chciałbym nakręcić, gimbal AK2000 już w drodze ale czytam o kwestiach technicznych takich jak slog, cine4 i później obróbka tego i trochę głupieje.

Zdecydowany jestem w kierunku cine4 i barwieniu "pro" ale jestem ciekaw opinii początkującego podobnie jak
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jaracz_Joint: Z tego co wyczytałem to najlepszy dynamic range jest w cin2 natomiast w cin3 jest dużo kontrast. Cin4 mało się różni od cin3 i większość twierdzi że jest lepszy (mimo popularności cin4). Profil kolorów pro albo jakiś inny (już nie pamiętam, zależy od scenerii, musiałbym rzucić okiem a nie mam aparatu pod ręką). Dodatkowo zalecane jest obniżenie ostrości jeśli dobrze pamiętam ale na razie tego nie robi.

Kilka rzeczy
  • Odpowiedz