Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Macie tak w swoim życiu, że chcecie rzeczy które się wzajemnie wykluczają?
Z jednej strony mam 25 lat więc czuje presje w związku z tym że wypadałoby się związać z kimś na stałe, wiecie z założeniem że będzie ślub i dziecko, kredyt na milion lat, iść do pracy z której nie zrezygnuje po pół roku bo poduszka finansowa na to pozwala, pracowałam już w kilku "dorosłych" zawodach, pracuje od 18 roku życia, właśnie kończę studia i mimo że we wszystkich zawodach się sprawdzam to po kilku miesiącach czuje że robi się to już za poważne i macham wypowiedzenem bo z drugiej strony zawsze marzyłam aby wyjechać z Polski, żyć w kilku krajach, brać udział w projektach międzynarodowych, być Au Pair w USA, podróżować częściej niż 2 razy do roku, ale to wiąże się z tym że zawsze będę pracować jako pracownik fizyczny bo do programowania się nie nadaje aby pracować zdalnie, a i moje wykształcenie prawnicze jest coś warte tylko w Polsce. Wiem że 25 lat = jesteś młoda dzieciaku, ale wcale się tak nie czuje, przeciwnie czuje że już nie mam czasu na dzieciństwo, erazmusa, au pair. Poszłam na studia tylko dlatego że byłam w związku i myśląc że będziemy razem na zawsze nie pojechałam do USA tylko do Warszawy aby z nim być. Głupi błąd którego żałuje do dziś, ale niestety czasu się nie cofnie, nigdy nie będę mieć znowu nastu lat.

WIem że to już nawet nie #logikarozowychpaskow tylko ##!$%@? ale tak mam i chciałabym myśleć że jest chociaż druga taka osoba jak ja ( ͡° ʖ̯ ͡°) #feels #gorzekiezale #problemypierwszegoswiata i #ankieta #ankieta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling

Macie tak w swoim życiu, że chcecie rzeczy które się wzajemnie wykluczają?

  • Tak 79.5% (66)
  • Nie 20.5% (17)

Oddanych głosów: 83

  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania: tak, nie jestes jedyna. I jesli czujesz, ze nie chcesz zyc wg schematu praca slub dziecko kredyt, nie laduj sie w to bo bedziesz sie czula tylko gorzej, wiem co mowie. Poza tym jako informatyk bez problemu znajdziesz wszedzie prace, wiec czemu nie zmieniac miejsc zamieszkania co rok-dwa?
OP: @Asterling: A ilu znasz takich podrózników emerytów? Większość ledwo może wyżyć z polskiej emerytury a co tu mówić o podróżach. Muszą wychowywać wnuki bo ich dzieci nie stać na opiekunkę, zdrowie już nie te, odwagi brak, staruszek się już stopem bujać nie będzie czy spać po hostelach po kosztach. Poza tym kto ci da gwarancje ze dożyjesz 60tki? Ostatnio zmarł ojciec mojej koleżanki 55zł, matka kolegi 59lat. Bez choroby.