Wpis z mikrobloga

Wkurza mnie stereotypowe mówienie, że weganie to ci co nie chcą zadawać cierpienia zwierzętom. Nic mnie nie interesuje los zwierząt, a jestem weganinem ze względów zdrowotnych, gdyż dieta roślinna jest zdecydowanie najzdrowsza i bardzo mi pomaga. Tak samo robią miliony innych ludzi, którzy nie dają #!$%@? o jakieś zwierzęta a jednak gdy powiesz że jesteś weganinem to się zaczynają pytania o zwierzęta a potem wielkie zdziwienie. Jeszcze tu na wykopie ludzie tacy jak @smyl powielają te bzdury twierdząc, że weganizm to niezadawanie cierpienia. Brednie. Są weganie etyczni i są weganie zdrowotni.
#weganizm #wegetarianizm #oswiadczenie #jedzenie
  • 16
na wykopie ludzie tacy jak @smyl powielają te bzdury twierdząc, że weganizm to niezadawanie cierpienia. Brednie


@Cleefinger: wybacz, nie chciałem Cię urazić, czy wykluczać. Na swoją obronę mogę powiedzieć, że definicja weganizmu zarówno na polskiej, jak i angielskiej wikipedii wspiera moje rozumienie tego słowa:

Weganizm – styl życia, którego jedną z cech jest stosowanie diety wegańskiej, czyli rezygnacja ze spożywania produktów zwierzęcych. Weganie dążą jednak do wyeliminowania produktów pochodzenia zwierzęcego nie
@ZaQ_1: Może się i da, ja nawet lubię tofu. Ale pierogi z tofu na pewno nie będą ruskie. Bo ruskie są z twarogiem.


Ale zawsze mnie zastanawiało to. Jedzie taki weganin do rodziny na wigilię i co je? Same ziemniaki?