Wpis z mikrobloga

Według mnie ludzie w moim nowym #korposwiat specjalnie stwarzają sobie dodatkową pracę. Nie wiem, tworzą jakieś dodatkowe czynności tylko i wyłącznie dla sztuki. Przyszedłem tu totalnie nowy, rzucili mnie na samodzielne stanowisko po jednodniowym szkoleniu i elo. Myślałem, że jestem w czarnej. Wyszło na to, że usprawniłem większość procesów o jakieś 99%. Czynności, które zajmowały niekiedy dwie godziny wykonuję w 15 sekund. Używając zwykłych biurowych narzędzi takich jak przykładowo ten słynny MS Office. Oj nie na darmo mam wpisane w CV poziom średnio zaawansowany.
Zamiast wypełniać kilka dokumentów tymi samymi danymi ręcznie (jak mnie uczono) stworzyłem na szybko formatki do korespondencji seryjnej. Nawet tego nie potrafiłem przedtem, zguglałem, zrobiłem co trzeba i po 5 minutach stworzyłem narzędzie szatana produkujące 200 dokumentów w ułamku sekundy w akompaniamencie jęków Grażyn. O dziwo nasze korpo nie ma jiry, ani niczego w tym rodzaju, więc stworzyłem swoją własną prywatną MEGA BAZĘ DANYCH (serio tak ją nazwałem). Zamiast zadawać mi debilne pytania na jakim etapie jest dana sprawa, każdy może sobie luknąć w excelu.
Z czego najbardziej jestem dumny - jestem pionierem w dziedzinie formuł w excelu. Dacie wiarę, że w jakiejś tabelce do wypełnienia trzeba było ręcznie wpisywać sumę kilku kwot (to tłumaczy kalkulatory przy komputerach - takie ręczne, casio), wpisywać ręcznie dzisiejszą datę, czy kopiować różne wiersze z kilku tabel do jednej przy pomocy ctrl+c/v? xD
I nie jest to jakiś Finance-Januszex, to jedna z większych korpo w Polsce.
Czuję się jak jakiś stachanowiec, a ja zwyczajnie wykorzystuję narzędzia, które mi dano. Zaraz mi napiszecie, że ooo uuuu starasz się wybić XD wyrabiasz 200% normy co inni nie mogą uuu, zabierasz im pracę. To ja Wam odpowiem od razu, że to wygląda jakby grupa rolników z----------a pole kosami mając do dyspozycji kurna pługi, czy tam traktory... no te kombajny do zboża. Poza tym zostałem zatrudniony, bo zespól nie wyrabiał się z natłokiem spraw xD.
Zaraz sobnie wpisze w CV znajomość pakietu MS Office poziom: magik
#pracbaza
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie znam się się VB, ale miałem podstawy c++ w liceum, więc przerobiłem makro kumpla do robienia raportu i zamiast 30 - 40 minut robił się w 5 sekund. Manager był Januszem więc dowiedział się dopiero jak odszedłem (bo przekazałem całą wiedzę koleżance). ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Osobiście lubię jak dostaję jakieś głupie pracochłonne zadanie, które można łatwo usprawnić.
  • Odpowiedz