Wpis z mikrobloga

Cześć ludki,
mam do was pytanie i w sumie też trochę prośbę o pomoc.
Mój kumpel prowadzi wraz z Leszkiem Biolikiem - Otwartą Scenę.
To taki projekt trochę do promowania fajnych niszowych artystów, trochę też miejsce do wyszalenia się dla tych bardziej znanych.
Grali i śpiewali między innymi Organek, Mela Koteluk czy Piotr Rogucki.

Do tej pory projekt był finansowany głównie z kiesy chłopaków ale też instytucji publicznych. W związku z # dobrazmiana kurek został zakręcony. Firmy nie bardzo chcą to finansować, bo nie widzą zysków z marketingu (i wcale się nie dziwię, bo to raczej artystyczny, niżeli komercyjny projekt).

No raczej takie rzeczy nie znajdą swoich opiekunów w biznesie.

Zaproponowałem więc kumplowi crowdfunding. Sęk w tym, że nikt nie da na Patronite 10-20 zł miesięcznie za sam fakt, że coś się pojawi na YT. Takich ludzi jest ledwie garstka, a projekt mniej więcej wymaga z 10k/miesięcznie żeby działać, a 15k żeby było git majonez tak jak to sobie ziomki wyobrażają.

Macie jakieś pomysły jak to rozbujać finansowo?
Myślałem, że dla Patronów wysyłać za te 10-50 zł takie ala pocztówki ze zdjęciem artysty zrobione na miejscu wraz z podpisem.
Może jakieś inne koncepcje?

Za każda sugestię dziękuję, a jak ktoś wymyśli coś na prawdę dobrego i łyknie to może jakąś niespodziankę zorganizuję :P

Wołam też @Obserwator_z_ramienia_ONZ bo rozmawialiśmy wczoraj o tym przy okazji komentowania #topwszechczasow

#muzyka #crowdfunding #organek #melakoteluk #piotrrogucki #coma
loczyn - Cześć ludki,
mam do was pytanie i w sumie też trochę prośbę o pomoc.
Mój k...
  • Odpowiedz