Wpis z mikrobloga

@RolnikSamWdolinie: Rozmiar ramy dobiera się do wzrostu, a jak ktoś jest jakiś nieproporcjonalny, to bierze się też pod uwagę wewnętrzną długość nogi i zasięg ramion.
Do wagi dobiera się po prostu solidne koła o dużej liczbie szprych. W tym budżecie najprawdopodobniej dostaniesz plastelinę 32 szprychy, więc wziąłbym tańszy rower, fabryczne koła od razu sprzedał i kupił coś solidnego; 36 szprych przy 100 kg nie jest koniecznością, ale na pewno nie zaszkodzi.
jakoś żyją


@tosyu: Czyli jak? Kiedy ostatnio sprawdzałeś bicie? Zresztą napisałem, ze przy 100 kg 36 szprych nie jest koniecznością. Nie wiem jakie koła wsadza Kross do swoich budżetówek. Może wystarczające. A może nie.
@the_Fam u mnie bicie pojawiało się tylko po paruset na nowych, oraz po wymianie piasty i nowych szprychach (bo inna piasta). tak to jest ok

twierdzę tylko że jak 180tki nie zrobi, czyli nie #!$%@? bokiem podczas jakiegoś sportu grawitacyjnego, to nic mu nie grozi ;)

problemem tanich kół do zwykłej jazdy moim zdaniem są tylko piasty, nie ma co liczyć tu na nie wiadomo co