Wpis z mikrobloga

Wykopi, wykopowi prawnicy możecie mi wytłumaczyć z tym? https://www.wykop.pl/link/4088245/dane-najgrozniejszych-pedofilow-i-gwalcicieli-juz-dostepne-os-dzis-w-internecie/ kiedyś czytałem żeby upublicznić dane przestępcy trzeba mieć pozwolenie sądu, jeżeli sąd nie dał takiego pozwolenia to ludzie którzy trafili na tą listę będą mogli pozwać MS o odszkodowanie? wołam jednego prawnika którego kojarzę na wykopie @stekelenburg5 i wołąm ludzi spod tagów:
#pytanie #pytaniedoeksperta #prawo #prawokarne
  • 6
@posrednio Czyje? Bo nie polskie. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Różne państwa UE upublicznieniają wizerunki sprawców. Np. Federalna Policja Kryminalna Niemiec podaje na swojej stronie wizerunki sprawców, których szukają. Z tego co pamiętam to UK ma podobny rejestr, zresztą ich gazety upubliczniają wizerunki sprawców.
ETPCz


@Volki: Może polskiego prawa nie łamie, tego nie wiem. Może upubliczniają (Niemcy, WB) ale chodzi mi o to czy upublicznienia MS nie łamią europejskiej konwekcji praw człowieka, żeby potem nie okazało się że polska musi płacić wysokie odszkodowania.