Wpis z mikrobloga

Zakładając plan 4 dniowy(góra dół) z naciskiem na rozwój siły dołu, przy dwóch dniach lower body:

Dół A:
Przysiad ciężki
MC lekki(wyższa obj)
(+ dwa inne)

Dół B:
MC ciężki
Przysiad lekki(wyższa obj)
(+dwa inne)

vs

Dół A:
Przysiad, MC ciężki

Dół B:
Przysiad, MC lekki

na razie skłaniam się ku pierwszemu rozwiązaniu

EDIT: dobrze znoszę MC i przysiad na jednym treningu :), przedtem w Góra dół robiłem i przysiad i MC 2 razy w tygodniu ciężko i progresowałem przez 9 tygodni
#mikrokoksy
  • 8
@beefislife: Najlepiej progresowało mi się robiąc te 2 boje 2x w tygodniu - jakoś robienie wariacji nie za bardzo mi odpowiadało. Chcę spróbować westside method, ale niestety nie mamy ani dobrych gum ani łańcuchów
@poliqueen: klasyk, highbar. Lowbara nie robię do czasu, kiedy ogarnę sobie biceps - mam naciągnięty przyczep przy barku, i przy szerokim rozstawieniu odczuwam spory dyskomfort.
@Hoggie: przecież można robić lowbar łapiąc wąsko, trochę mobilności w barkach musisz mieć i elo.

wracając do pytania, masz sporo opcji.

I Heavy Day (3-5 serii głównych, 3-5 powtórzonka) + Volume Day (4-8 serii głównych, 5-12 powtórzonka)
II Heavy Day (- | | -) + Speed Day (8-12 serii po 1-3 powtórzenia, dobrze robić w gumach, no ale nie masz)
III DL Focus Day (ciąg siłowo + siad siłowo aaale nie
@poliqueen: okej, super - czyli w tym przypadku wybieram opcję III. Właśnie tak planowałem - ciąg sił, przysiad śr, i akcesoria do ciągu / drugi dzień odwrotnie.

Niestety nie badałem tego dokładnie - przy ciągu na samym dole(czyli robimy deficytowy), przy siadzie różnie. Podczas tego programu chcę ogarnąć sobie wszystkie przykurcze i ból przy lowbarze, tak aby kolejny robić już typowo trójbojowy z dużą ilością ciężkiego dźwigania.