Wpis z mikrobloga

Te wszystkie #nodejs, #npm i pokrewne to jednak gówno potworne, mam nadzieję że ten cały ekosystem zdechnie.
Próbuję sobie zrobić hello world w IONIC i odpalić na emulatorze ale oczywiście error przy inicjalizacji projektu, error przy budowaniu projektu, dla każdego prostego kroku trzeba poświęcić nie wiadomo ile minut na stackoverflow. Za kazdym ebanym razem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#javascript #gorzkiezale #programowanie
  • 18
  • Odpowiedz
@marcus_kane: jak stawiasz projekt w vue czy angularze to masz z automatu ponad 700 paczek zależności w node_modules xD w swoim projekcie w vue mam 772 aktualnie

widać, że większość webdevów to samouki xDDDDDD
  • Odpowiedz
@marcus_kane: nie musisz robić ŻADNEGO z twoich punktów żeby zacząć pisać, wszystkie są opcjonalne i zależne od twojego widzi mi się. JSX? Opcjonalne, możesz robić jakieś React.createClass czy co tam w API jest. ES6+? Zobacz na Kangax Compat table, nowe wersje przeglądarek po > 95% wsparcia, sam decydujesz czy chcesz wspierać dziadka z Macedonii. Npm? Opcjonalne, jak ci wygodniej to sobie ściągaj paczki z neta i wklejaj do folderu xD
  • Odpowiedz
@marcus_kane: jak to była ironia, to sorry, nie wyłapałem. Ale tak, do tego się to sprowadza - używania technologii zgodnie z ich przeznaczeniem. A niektórzy nie mają w ogóle wyobraźni i np. do prostego projektu #!$%@?ą 5 frameworków i 100 bibliotek ( ͡° ͜ʖ ͡°) co do komplikowania się webdevu to czasami mam wrażenie że niektórzy próbują się po prostu na tym wybić. Ot, zrobię kolejny framework,
  • Odpowiedz
@Marmite: Powinno być jawne rozdzielenie między stronami a SPA. Zwykła strona potrzebuje trochę jsa + jquery i tyle.

SPA potrzebuje routera, jako że to appka to jest dużo kodu który trzeba rozbijać na moduły etc. Tu by się przydał jakiś inny język z modułami i biblioteką standardową by default.

Taki podział spełniałby zapotrzebowanie 90% rynku i wyeliminowałby potrzebę używania tych wszystkich gównianych narzędzi.
  • Odpowiedz
@gryzon_c: Z wszystkim się zgadzam oprócz procenta - nie wiem, ile dokładnie procent się tworzy SPA a ile "zwykłych stron" a ile SPA, ale nie sądzę, żeby to było 90% - 10%.

Tu by się przydał jakiś inny język z modułami i biblioteką standardową by default.

Wejdzie kiedyś Web Assembly, to będziesz pisać w czym chcesz.
  • Odpowiedz