Wpis z mikrobloga

Mirki zbliża się okres poświąteczny, czas kolęd więc opiszę wam sytuację jaką ojciec odwalił jakoś kilka lata temu w trakcie kolędy XD
Na początku nakreślmy charakter mojego ojca.
Mój ojciec to taki typowy hertyk którego w średniowieczu posądzono by o czary xD Od dziecka próbuje mnie wypisać z religii, w przedszkolu nawet nie wyraził zgody abym uczęszczał na ten przedmiot ale matka zawsze łagodziła sprawę i zostawałem na tych nieszczęsnych religiach. Trochę zmieniło się w podstawówce bo chodziłem na co 2 zajęcia, właśnie dzięki tacie XD Codziennie wieczorem tylko czeka aż zacznął się wiadomości i wyczekuje wątku z kościołem aby móc się wyrzuć i zwyzywać "tych #!$%@? czarnoksiężników". Temat Rydzyka w naszym domu to temat tabu, przy każdym spotkaniu rodzinnym ojciec wyjeżdża z tematem kościoła i zaczyna głosić swoje poglądy. Ostatnio przy wigilijnym stole zwyzywał babcię bo ta jest ultra katolem (jak to bywa ze starymi mocherami). Na weselu kuzynki pokłócił się z własnym bratem z którym nie rozmawia już dobrych kilka lat, jak zawsze poszło o pis, po i katolicyzm xD
Raz w tygodniu jedzie specjalnie do kiosku kilka km dalej aby kupić Fakty i Mity która po przeczytaniu trafia do sąsiada, sąsiad daje koledze, kolega oddaje sąsiadowi który oddaje z powrotem mojemu ojcu a ojciec puszcza dalej do wujka który podaje ją jeszcze dalej, w sumie jak by się trochę zastanowić to mój stary jest takim trochę ojcem z pasty o wędkarzu, tylko ja nie zacinam się papierem.
Kiedyś pamiętam jak były mi potrzebne gazety na plastykę więc wziąłem gazety ojca którymi potem oblepiłem balon, takiej zjeby nigdy w życiu nie dostałem jak wtedy xD

Wracając do sedna. Jakoś 3 lata temu przyszedł do naszego domu ksiądz na kolędę, mama szczęśliwa bo ojciec zajęty na podwórku ładuje węgiel do piwnicy to pewnie w tym roku nic nie odwali a tu taaaki #!$%@? xD
W połowie wizyty księdza ojciec wyszedł z piwnicy cały #!$%@? w węglu i ksiądz do niego "O Pan Ojciec Kanapki zapraszam do nas, zapraszam" na co ojciec "Ja jestem #!$%@? u siebie i nie będzie mnie Pan zapraszał w moim własnym domu" xD No ale ojciec nie odpuścił takiej okazji i idzie do salonu gdzie ksiądz zaczyna mówić coś o okrągłej rocznicy chrztu Polski. Na co oczywiście ojciec, że okrągła rocznica to by była 1000 rocznica a nie jakaś 1049 czy 1050, w sumie trochę racji z tym miał ale ksiądz nadal szedł w zaparte, w końcu dał sobie siana i urwał tacie monolog. Na co ojciec wyjechał z drugim tematem czemu kościół katolicki usunął 11 przykazanie z dekalogu, ksiądz coś tam szemra nie wie co powiedzieć to stary "to ja Panu przypomnę to przykazanie" i zaczął je #!$%@? prawie, że recytować XDD
Matka już cała czerwona próbuje ojca jakoś wypędzić ale on się nie daje więc ksiądz szybko skończył to widowisko i zaczął pytać się o moje rodzeństwo co tam u nich słychać następnie bez dłuższego wgłębiania się zakończył wizytę i się zmył.
Na koniec ojciec coś tam jeszcze do niego gadał, że po co kopertę bierze ale mama go trochę uciszyła i obeszło się bez scysji xDD

W tym roku mam zamiar ustawić gdzieś w rogu kamerkę albo chociaż dyktafon bo coś czuję, że znowu nie obejdzie się bez dziwnej akcji XD

#truestory #kosciol #katolicyzm #gimboateizm #heheszki #gownowpis trochę #pasta i #coolstory
  • 41
  • Odpowiedz
@KanapkaPL: Nie mogę zrozumieć po co w takim razie przyjmować księdza?U nas kilka dni przed kolędą chodzi ministrant i pyta się czy księdza przyjmują czy nie.Ja nie, to ksiądz nie traci czas bo po co.
  • Odpowiedz
@siteman: @qlaudiq: W jaki niby sposób kościół zniósł jakieś przykazanie? zakaz oddawania czci obrazom oraz rzeźbom jest po prostu zaliczany do pierwszego przykazania, nawet żydzi go do niego zaliczali. A no i właśnie, nie zakazuję on po prostu oddawania czci należytej Bogu symbolom, przecież w innym wypadku trzeba by uznać że chrześcijanom nie wolno tworzyć obrazów i rzeźb nawet o charakterystyce świeckiej.

Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! Nie
  • Odpowiedz
@Ortalionowy_Rycerz: tu nie chodzi o robienie obrazków, czy rzeźb zwierząt, roślin w celach, hmm... dekoracyjnych, świeckich. Jak mówi dalsza część tworzenie ich typowo do kultu, modłów - jak to było na przykład ze złotym cielcem.
  • Odpowiedz
czemu patologia? Bo ktoś ma inne poglądy? Ojciec ma cięty język i tkwi w swoich przekonaniach, tylko tyle.


@KanapkaPL: historia to bait, ale zachowania "ojca" w tej historyjce to pokaz ignorancji, buractwa, chamstwa i właśnie patologii

bo kim by nie był, to do GOŚCIA swojej żony, gdy nie jest to żaden kochanek jej, to #!$%@?ć taką akcję to trzeba być patusem z syndromem downa nabytym od sokuzburaka i tyle

więc tak,
  • Odpowiedz
@qlaudiq: No ale właśnie ostatnia część sugeruję czego dotyczy tego przykazanie, zakazuję ona nam służyć tym obrazom bądź rzeźbom, żydzi wówczas tworzyli posągi czy rzeźby którym nadawali przymioty Boskie i traktowali je jak pomniejszych bożków. Ten fragment nie konkretyzuję w jakim celu są budowane te symbole, on jedynie zakazuję oddawania im pokłonu służenia im. Przecież nawet Salamon przyozdobił swoją świątynie wizerunkami aniołów.

no i jeśli zaliczali to do pierwszego przykazania, to
  • Odpowiedz
1.

Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! 4 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie
  • Odpowiedz
@qlaudiq: przeczytaj dokładnie to co oznaczyłaś numerem 9

Nie będziesz pożądał domu bliźniego twego. Nie będziesz pożądał żony4 bliźniego twego, ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego


Podział augustyński odróżnia pożądanie cielesne od pożądania czyichś dóbr stąd od "ani jego niewolnika" zaczyna się nowe przykazanie. Na prawdę nie chciało ci się nawet w internecie "katolicki podział Dekalogu"? i
  • Odpowiedz
no i w każdym razie KRK czci obrazy i rzeźby, uprawia czynne bałwochwalstwo. Wystarczy popatrzeć na różnego rodzaju procesje, cudowne figury itd.
  • Odpowiedz