Wpis z mikrobloga

To uczucie gdy pod tagiem #czarneblachy znalazłeś swój(dobra, dziadków xd) były samochód. Świat bywa mały ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://www.wykop.pl/wpis/28906217/czarneblachy-motoryzacja-klasykimotoryzacji-maluch/

To maluch z 75 roku. Kupiony przez moich dziadków prosto z fabryki spędził z nimi 33 lata, aż do 2008 kiedy sprzedali go jakiemuś entuzjaście takich klasyków, za coś w okolicach 2-2,5k PLN.

W 2008 roku miał na liczniku ~67 000 km, większość życia nie był używany, bo dziadek bał się jeździć. Jeździł nim głównie do kościoła xD. W 89 wujek pojechał nim do Finlandii. Fiat spędził tam 2 lata znosząc trudy nordyckiej zimy. Generalnie to samochód którym wielokrotnie sam jeździłem i towarzyszył mi całe życie do 2008 roku, bo dziadkowie mieszkają z rodzicami.

W momencie sprzedaży był w sumie 100% oryginalny, miał miejscowe ogniska rdzy, przerdzewiałą podłogę. W sumie tyle. Poniżej pamiątkowe zdjęcie jakie sobie zrobili sprzedając go xD

#truestory #motoryzacja #klasykimotoryzacji #maluch #fiat126p #126p
jakiezycietakiarab - To uczucie gdy pod tagiem #czarneblachy znalazłeś swój(dobra, dz...

źródło: comment_ffuENoiTv2vBhFBcOwgRm0cOzMd8iabM.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@jakiezycietakiarab: Za dobre pieniądze wtedy poszedł. 2-2,5k to była niezła kasa za malucha, nawet biorąc pod uwagę że rocznik stary. Sam pamiętam 1000zł za malucha to była abstrakcja, a na allegro chodziły średnio po 200-400zł xD Echh to byli czasy ,teraz to już ni ma czasów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Eternit_z_azbestu xD pamiętam jak kilka lat temy maluchy kosztowały 200zł i sięgnęły dna poczym poszly w górę bo jak przedtem nikt nie chciał tego kupować to teraz każdy chce miec maluszka. Dobrze że ja niepozwolilem dziadką sprzedać tylko stoi sobie w stodole :)
  • Odpowiedz