Wpis z mikrobloga

Szukam dobrych materiałów na temat optymalizacji podatkowych, różnych tipsów i tricków związanych z prowadzeniem działalności w Polsce i nie tylko? Książki Turalińskiego wyglądają ok, ale z drugiej strony nie mam doświadczenia i nie chciałbym czerpać wiedzy z niezaufanego miejsca. Co polecacie?
#podatki #biznes #ksiegowosc #ksiazki #firma
  • 9
  • Odpowiedz
@xDrope: Rada z życia wzięta - zanim weźmiesz się za optymalizację, to przepisz prywatny majątek na kogoś bliskiego np. żonę (ale sam pewnie wiesz jak dziś jest z zaufaniem u bliskich)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@AlNeri może być ciężko.
@MQs póki co chcę jako przedsiębiorca być świadomy co i jak, aby móc weryfikować obsługujące mnie biuro rachunkowe + ludzka ciekawość
  • Odpowiedz
@xDrope: To powiem tak: Przedsiębiorcy, którzy mogą coś konkretnego na optymalizacjach ugrać obracają już takimi pieniędzmi, że stać ich na doradców. Dla ciekawości możesz sobie czytać, ale niech to nie prowadzi do stwarzania sobie problemów, które cię nie powinny dotyczyć. Dużo większe korzyści da ci zaangażowanie energii w wydajniejsze zarabianie pieniędzy. Optymalizacja to nie ratunek przed "dużym ZUSem".
  • Odpowiedz