Wpis z mikrobloga

@Alfabot instrument to tylko narzędzie.
Podejrzewam że bardziej może Ci chodzić o styl
Jak Ci się spodoba jakiś utwór, sprawdź kompozytora i sprawdź inne rzeczy które zrobił lub grających w podobnym stylu
Owszem, instrument to tylko narzędzie ale nie bez znaczenia. Ja np. nie znoszę gitar, lutni czy klawesynów.


@himilsbach: ehh, moje serce krwawi ( ͡° ʖ̯ ͡°) może jesteś źle nastawiony, albo nie słyszałeś największych wirtuozów gitary? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Alfabot: może warto trochę poczytać o historii muzyki i z każdej epoki posłuchać paru kompozytorów, wtedy zauważysz, która epoka Ci lepiej wchodzi,
może jesteś źle nastawiony, albo nie słyszałeś największych wirtuozów gitary? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@pankos: a czego warto posłuchać? Ja też nie znoszę gitary, zwłaszcza elektrycznej. Klasyczną toleruję, ale na nic ciekawego muzycznie nie trafiłem.
@himilsbach: no jak oaza, to się nie dziwię ( ͡° ͜ʖ ͡°) niżej wrzucę nagrania profesjonalnych muzyków, zachęcam, bo to klasa światowa
@wonsz_smieszek:

O historii gitary klasycznej to ja mogę długo, bo i jest tego bardzo dużo, od renesansu(transkrypcje lutniowe) i baroku, przez wszystkie epoki były pisane utwory na gitarę.
Co ciekawe, jednym z najlepszych i najbardziej znanych gitarzystów klasycznych na świecie jest Polak, Marcin Dylla.
@pankos: Gitara skończyła się na Fernandzie Sorze i jego gitarze romantycznej. Co się stało później to niestety brnięcie w ślepy zaułek.
@himilsbach: Proszę przemyśl wrzucanie lutni i klawesynu do jednego worka z gitarą tzw. klasyczną. Jeżeli powodem jest krwawienie twoich uszu, to lutnię rzeczywiście można sobie odpuścić, bo diabelnie trudno jest ją nastroić ze względu na samą konstrukcję, ale przecież klawesyn to zupełnie inna bajka.
@himilsbach: Tak. W 4 porach roku klawesyn jest często wybierany do realizacji basso continuo. A co do meritum to doskonale Cię rozumiem, bo trudno o coś bardziej subiektywnego od doznań muzycznych. Ja np nie lubię gitary współczesnej ze względu na jej brzmienie (aczkolwiek aż "obrzydzeniem" bym tego nie nazwał, bo mdłości nie dostaję, tylko lekki intelektualny dyskomfort), a za to uwielbiam lutnię też ze względu na brzmienie, które dla mnie jest
Gitara skończyła się na Fernandzie Sorze i jego gitarze romantycznej. Co się stało później to niestety brnięcie w ślepy zaułek.


@laoong: Czemu tak twierdzisz? przecież w XX wieku na gitarę tworzyło wielu wspaniałych kompozytorów, chociażby Ponce, Tansman, Rodrgio, Castelnuovo-Tedesco czy Piazzolla i stworzyli oni doskonałe dzieła.