Wpis z mikrobloga

Te szklane klocki to właściwie obiekty techniczne Muzeum Śląskiego które znajduje się pod ziemią. Największy klocek jedynie kryje kawiarnię i wejście do muzeum. Na wieżę szybu oczywiście można wjechać i sobie pooglądać wszystko z góry. NOSPR to sala koncertowa (a właściwie dwie), studio nagrań, ale nie filharmonia. Jest to duża sala koncertowa na 1500+ osób, strojona przez japońskich akustyków ściągniętych z Nagata Acoustics. Sama konstrukcja sali jest wykonana z ruchomych fundamentów by
czy ja wiem, czy tak dziadowsko - jestem pod dużym wrażeniem, jak Katowice wystrzelily i się rozwinely przez te ostatnie kilka lat - w porównaniu z innymi miastami na Śląsku i w Zagłębiu


@chrup: Ale co tam sie rozwineło, oprócz rynku?
A teraz łyżka dziegciu: to wszystko (czyli MCK, NOSPR i adaptacja dawnej KWK Katowice na Muzeum Śląskie) kosztowało około miliarda złotych. Jednak miasto w swej mądrości poskąpiło kilku(nastu) baniek na wielopoziomowy parking (pierwotnie obecny w projekcie) i przy każdej większej imprezie okolica jest dosłownie obsrana samochodami: parking naziemny pełen, zajęte chodniki i ścieżki rowerowe, pojazdy parkujące wokół fontanny i na trawnikach okolicznych osiedli (dosłownie: auta na środku trawników pod drzewkami). Straż miejska