Wpis z mikrobloga

Jak zwiększyć zasięg Wi-Fi w domu?

Dom jest piwnica, pater i piętro, w kształcie mniej więcej kwadratu.
W jednym rogu domu modem jakiś tp-link, po przekątnej Internet ma słaby zasięg, piętro góra, dół można pomarzyć o Internecie. Na górze działa z resztą tylko w pokoju nad modelem.

Miałem kilka wzmacniaczy w różnej cenie i mocy, ale każdy mnie nie zadziałał. Albo nie działa albo ciągle zrywa i działa jak gówno.

Myślałem może coś z chin kupić za ok 100-150 zł zewnętrznego i w domu powiesić :D

Chyba że ktoś ma jakiś inny pomysł i co polecacie kupić ;)

Ps. Podwórze też mam spore i marnie działa ale jakoś do połowy jest zasięg.

Ps3. Raczej nie chcę tego do gniazdka bo się boję, że nie wypali ze względu na to że mam taki fajny dom że na każde piętro przypada pierdyliard bezpieczników xD to chyba jakiś styl hamerykańsky czy cóś, że każde gniazdko jest wyjątkowe i ma swój własny bezpiecznik.



#informatyka #wifi #zasieg #internet #neostrada #aliexpress #it #komputery #kiciochpyta #niewiemcorobic #niewiemcokupic #tagujenanocnej #pomocy
  • 15
  • Odpowiedz
@masiiek: Router, który ten internet podaje daj na sama górę albo na środek domu, koniecznie zmień sprzęt na standard co najmniej N 300 MB/s, czyli z 2-3 anteny zeby miał i nie była to jakaś tania kupa. Wifi, mimo, ze mamy XXI wiek dalej jest w dupie i te repeatery i inne gowna działają jak chcą i szkoda na to siopy...
  • Odpowiedz
jak byś był nornmalny i nie tagował na nocnej to bym Ci powiedział że unifi ma dobre takie "ufo" i ogólnie polecam pociagnąć druta bo niby heheh śmieszne koty tylko a czuć różnice, no i wiadomo 5Ghz
ale że tagujesz na nocnej to nie będę Ci radził
  • Odpowiedz
@masiiek to ja zaproponuje Ci że trzy wzmacniacze wifi pod USB które wepniesz s ładowarki od telefonów, po sztuce na piętrze. Ja tak łapałem wifi 50m od domu w blokowisku ;-) a żeby było jeszcze lepiej, do Ci je sprzedam po 'dobrej' dla Mirka cenie ;-) wiadomo, że #xiaomilepsze
  • Odpowiedz