Wpis z mikrobloga

Mirki, rodzice męczą mnie o wybór laptopa dla nich, bo ich paroletni HP dogorywa, ojciec szuka po jakichś promocjach w mediaexpert itd., ogólnie szuka tak jak nie powinno się szukać komputera, znalazł coś takiego - http://allegro.pl/laptop-lenovo-ideapad-320-15ast-amd-4gb-1tb-fullhd-i7084425488.html - czy w tej cenie (1500 z systemem) da się znaleźć coś lepszego, bo upiera się, że to cudeńko? W ogóle rzadko widzę podzespoły AMD w laptopach, a w tych tańszych to już w ogóle i trochę się tego obawiam. Chcieliby matową matrycę i full hd (rozdzielczośc 1900x1000). Mam nadzieję, że otagowałem jako-tako (jak na zielonkę ( ͡° ͜ʖ ͡°))

#laptopy
#komputery
  • 13
@mrotiks: polecam sprzet polaesingowy. Sama kupiłam już kilkanaście delli i thinkpadów sobie, rodzinie, znajomym. Za tą cenę wyrwiesz fajny sprzęt, może tylko kup za 1300 żeby mieć 200 na nową baterię.
@Shqip: Tylko co zamiast? W tym przedziale cenowym wszystko wydaje mi się mniej-więcej takie samo, sam też nie znam się jakoś wybitnie, porównuję procki i karty graficzne w passmarkach itd., nie mam pojęcia co więcej wymyślić. Chcę tylko uniknąć jakichś awaryjnych podzespołów, do tego matowa matryca, najlepiej HD i tyle. Komp do neta i worda od czasu do czasu, ma się tylko nie wywalać :/
@Shqip: Pewnie lepiej, ale tu nie może być do końca mowy o racjonalności :P Czasami też chcą sobie komputer przenieść na łóżko, podłączyć pod telewizor i obejrzeć coś. Po prostu chcą laptopa. Na obecnym HPku siedzą już 8 lat (o ile nie 9?), a był to szrot za 1300 zł i o dziwo nadal działa ok jak na ich potrzeby. Ale to jednak XP, przeglądarek nie da się aktualizować, a jednak
@Shqip: W sierpniu '14 kupiłem dla siebie lenovo za jakieś 1400 i działa do dzisiaj, a eksploatowany jest koszmarnie, hula po kilkanaście godzin dziennie, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku, w dodatku zdarzało mi się na nim odpalić nawet WOWa czy Diablo III. A im potrzeba kompa do neta na godzinę-dwie dziennie. Także chyba da się kupić coś odpowiedniego w tej cenie, ech...
@mrotiks Ale ja nie mówię, że nie będzie działać.Po prostu taniość materiałów i matryca mnie przeraża pozatym komponenty są zwyczajnie słabe nic więcej jak atomowego pentiuma czy amd apu nie kupisz.