Wpis z mikrobloga

@mikkeboss: Zaciekawieni są, chociaż większość Amerykanów to znajomością geografii nie grzeszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W West Point dużo żołnierzy z innych krajów też przyjeżdża więc nie jest dziwne to że jesteś obcokrajowcem.
Niektórzy od razu mówią, że oni też korzenie polskie mają bo dziadek babci ich ogrodnika był Polakiem :)
  • Odpowiedz
@Mejson47: szkoła na pierwszym roku płaci mi 200$ (na kolejnych latach jest więcej) i dostaję jeszcze od MONu specjalne stypendium oraz nadal dostaję uposażenie jako sierżant podchorąży z WATu więc łącznie mam ze wszystkiego ok. $1800
  • Odpowiedz
@mikkeboss: zajęcia inaczej - bardziej przypominają lekcje w liceum - trwają 55 minut i odbywają się w grupach po 13-15 osób, wykłady to tylko jak ktoś znany przyjeżdża to wygłasza ale maksymalnie trwają one niecałą godzinę
Łącznie na szkole jest ok. 4800 kadetów z czego z zagranicy ok. 60
Są też czasami ludzie co przyjeżdzają na pół roku ale ich nie wliczam
  • Odpowiedz
@Szrapnel: Hmm raczej pierwszy rok jest mocno denerwujący bo jest dużo głupich zasad, potem jest w miarę normalnie, szkolenie początkowe było ekstra, ale odcięty od świata byłem bo telefon mi zabrali i mogłem przez dwa miesiące tylko listy pisać.
Aż takiego drylu to nie ma - większy nacisk jest na przestrzeganie kodeksu honorowego itp.
  • Odpowiedz
@mikkeboss: WAT - na kompanii pojawiła się informacja przekazana z MON, że jest możliwość uczestniczenia w takiej rekrutacji to się zapisałem. Sam proces był zajebiście długi bo trwał prawie rok, a uczestniczyli w nim ludzie zarówno z WAT i AWL (początkowo też z AMW i WSOSP). Ale no w maju dostałem informację, że się dostałem - szkoda, że tylko ja, ale może w tym roku ktoś będzie
  • Odpowiedz
@mikkeboss: Ma kilku znajomych Amerykanów, ale zagraniczni kadeci raczej trzymają się ze sobą. Mam takiego kolegę Bułgara - taki trochę śmieszek poza kontrolo ( ͡° ͜ʖ ͡°) , lubię jeszcze takiego gościa z Bangladeszu, ziomka z Rumunii, dziewczynę z Czarnogóry i Saudyjczyka
  • Odpowiedz
@wpiot: oni akurat mieli na sobie swoje japońskie mundury ale oni tylko na semestr tam byli
Tradycyjne barwy West Point to szary, czarny i złoty - tak jak składniki prochu - saletra, węgiel i siarka
  • Odpowiedz