Wpis z mikrobloga

Jak jesteś bezdomny w USA to będziesz wszędzie. :)


@kipowrot: Wydaje mi się, że jednak polityka społeczna państwa i miast na znaczny wpływ na szanse zostania bezdomnym ( ͡° ͜ʖ ͡°). Gdyby było tak jak mówisz, to populacja bezdomnych byłaby stała - zarówno pomiędzy państwami, jak i na przestrzeni lat w tych danych krajach - a stała nie jest.
  • Odpowiedz
@dr_Klotz a weź pod uwagę ilość imigrantów z Meksyku i Afryki w danym kraju + politykę socjalna.
W Stanach czarnych jest zatrzęsienie, tak samo jak latynosów.
To serio jest w dużej mierze ich wybór.
Ciekawe ile jest bezdomnych Azjatow na przykład per capita.
  • Odpowiedz
@kipowrot: Większość z tych bezdomnych stanowią Amerykanie - poczytaj komentarze. Duża część ogółu bezdomnych to osoby chore psychiczne - najczęściej schizofrenicy. W Stanach wystarczy zachorować na dłużej żeby wpaść w spiralę długów za koszty leczenia które są astronomiczne. Więc to nieco bardziej skomplikowany problem niż prostackie stwierdzenie "to ich wybór"...
  • Odpowiedz
@dr_Klotz: A nie przypadkiem ludzie z problemami z używkami? O San Francisco coś słyszałem, że tam jest to w dużej mierze spowodowane zamknięciem szpitala psychiatrycznego i #!$%@? całej ekipy na bruk. Swoją drogą, kumpel był ostatnio w LA i mówił, że tak właśnie wyglądają trzy przecznice od komisariatu(komendy?) policji, zastanawia mnie dlaczego rozbijają namioty akurat w okolicy komisariatu.
  • Odpowiedz